Із березня в Україні подешевшають електромобілі

Український парламент прийняв підтримав законопроєкт №10321, який істотно змінить оподаткування деяких типів автомобілів. Новий закон вступає в силу з 1 березня 2024 року і зачепить деякі електроавто. Про це повідомляє AUTO-Consulting.

Якщо коротко, документ звільняє від ПДВ при розмитненні до 1 січня 2026 року наступні категорії автомобілів:

  • комерційні та вантажні електромобілі. На відміну від легкових електрокарів, вони раніше обкладалися ПДВ у розмірі 20% через непорозуміння з кодами УКТ ЗЕД. В новому законі цей код уточнено.
  • вантажівки, які працюють на газовому паливі.

За словами експертів, легкий комерційний транспорт на чистій електротязі має непогані перспективи на українському ринку. Інфраструктура у великих містах, та й між ними, постійно покращується, а додаткові переваги у вигляді дозволу їздити смугами для громадського транспорту тощо, сприятимуть популярності серед служб доставки.

«Тут скоріше постає питання економічної доцільності, як відносно вартості самого автомобіля, так і зручності його експлуатації, адже кожна година зайвого простою на зарядці або в черзі до неї – це теж втрати, і не лише грошей, а можливо й клієнтів», – зазначають експерти.

Нагадаємо, в Україні станом на початок 2024 року налічувалось 89 645 електромобілів, більшість з них – легкові моделі.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!