IKEA почала доставляти товари на безпілотних вантажівках Kodiak Robotics у Техасі

Поки мешканці жваво обговорюють перспективи впровадження автоматичних таксі для перевезення пасажирів, транспортна галузь активно працює над створенням засобів автоматизації вантажоперевезень. Одна з компаній цієї галузі – Kodiak Robotics, цього тижня повідомила про успіх експерименту з організації перевезень вантажів компанії IKEA у штаті Техас на маршруті довжиною майже 470 км без втручання водія.

Безпосередньо експеримент стартував 8 серпня поточного року, повідомляє прес-реліз. З того часу автономні вантажівки зі страхуючим водієм за кермом щодня проїжджають близько 470 км між Бейтауном та Фріско, перевозячи товари для мережі IKEA. По суті, як стверджує джерело, функції водія обмежуються прийомом напівпричепа з товаром зранку та його супроводом за кермом вантажівки до пункту призначення, що досягається до вечора того ж дня. Пілотний проєкт передбачає співпрацю IKEA і Kodiak Robotics протягом трьох місяців, якщо він продемонструє хороші результати, буде укладено багаторічний контракт на обслуговування відповідної торгової мережі.

Це не перший досвід такого роду на дорогах загального користування США. По-перше, сама Kodiak Robotics запустила комерційні безпілотні перевезення чотирма маршрутами, перший з яких був освоєний ще в середині 2019 року. По-друге, компанія Waymo, яка входить в один з Google холдинг Alphabet, також здійснює експериментальні перевезення вантажів на великі відстані по дорогах загального користування США. За даними досліджень, дизельні тягачі, що автоматично керуються, витрачають в середньому на 10 % менше палива, ніж аналогічні машини, керовані водіями.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело engadget.com