Хорватська Rimac представила надпотужний електричний гіперкар

На Женевському автосалоні 2018 року був представлений концепт-кар Rimac C_Two, електромобіль з неймовірною потужністю. І тепер, через три роки, він нарешті перетворився на серійну модель, що одержала назву Rimac Nevera.

Rimac Nevera має чотири електродвигуни – по одному на кожне колесо. В сумі вони забезпечують неймовірну потужність в 1,4 МВт, що, за словами виробника, еквівалентно 1914 кінським силам. Гіперкар здатний розігнатися від 0 до 100 км/год приблизно за 1,85 секунди, а максимальна швидкість, яку він може розвинути, досягає 415 км/год. Працює електричний гіперкар від акумулятора на 120 кВт*год з поліпшеною системою рідинного охолодження для ефективного відводу тепла. Також у нього є широкий спектр датчиків і радарів, в тому числі 12 ультразвукових і 6 радарних сенсорів і 13 камер. А система автоінструктора зі штучним інтелектом надаватиме водіям звукові та візуальні підказки для конкретних дорожніх умов, нагадуючи, де потрібно загальмувати, повернути або прискоритися при виході з повороту, щоб уникнути ДТП.

Плавність ходу електрокару Rimac забезпечує підвіска на подвійних поперечних важелях з електронно-керованими амортизаторами. Монокок або каркас автомобіля з вбудованим H-видним акумуляторним відсіком виконаний з вуглецевого волокна, що дозволило значно знизити вагу авто і водночас підвищити його безпеку. У салоні встановлені три екрани – дисплей для водія, який замінює приладову панель, горизонтальний сенсорний екран на центральній консолі та дисплей для пасажира.

Rimac Nevera буде випущений обмеженим тиражем в 150 штук. За ексклюзивний гіперкар покупцеві доведеться викласти близько 2,4 мільйона доларів. Такий цінник пояснюється не тільки неймовірною потужністю авто, а й тим, що Rimac обіцяє налаштувати Nevera індивідуально під кожного покупця, тобто жоден з випущених гіперкарів не буде схожий на інший. Виробник стверджує, що кожен покупець буде запрошений в Хорватію і зможе особисто взяти участь в проєктуванні свого гіперкара відповідно до строгих вимог, аж до вибору обробки та матеріалів.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело reuters.com