Fiat Chrysler і Peugeot до кінця січня об’єднаються в концерн Stellantis

Угода по повне злиття Fiat Chrysler Automobiles (FCA) і французького PSA Peugeot-Citroen завершиться до кінця січня. Новий концерн стане четвертим за величиною в світі.

Акціонери італо-американського альянсу Fiat Chrysler Automobiles (FCA) і французького PSA Peugeot Citroen проголосували за повне злиття двох автовиробників, результатом якого стане утворення нового концерну Stellantis. Про це повідомляє Associated Press.

Компанії провели роздільні збори під керівництвом глави PSA Карлоса Тавареса і генерального директора FCA Джона Елкана. На зустрічах було оголошено про «найважливіше об’єднанні автомобільних брендів з США, Франції та Італії, які допомогли написати промислову історію цих країн».

За попередніми даними, операція по злиттю буде завершена в другій половині січня, після чого нову компанію зареєструють на Нью-Йоркській і Італійської фондових біржах, а також в Euronext. У раді директорів буде 11 членів: по п’ять чоловік з боку FCA і PSA, а також один керівник.

Назва Stellantis утворено від латинського слова «stello», що означає «освітлений зірками». До складу нового альянсу увійдуть 14 автомобільних брендів з Франції, Італії, США, Німеччини і Великобританії. Йдеться про марки Peugeot, Citroen, Opel, Vauxhall, DS, Fiat, Abarth, Alfa Romeo, Lancia, Maserati, Chrysler, Dodge, Jeep, Ram і SRT. Як повідомлялося раніше, на автомобілях цих компаній продовжать використовувати колишні фірмові логотипи.

Передбачається, що злиття дозволить французам, італійцям і американцям значно оптимізувати витрати на розробку майбутніх автомобілів, а також знизити вартість виробництва машин. Згідно з попереднім прогнозом, новий альянс в перший рік свого існування повинен реалізувати близько 8,7 млн автомобілів по всьому світу і поступиться за обсягом продажів лише Volkswagen, Toyota і Renault-Nissan-Mitsubishi. Чистий виторг Stellantis, як очікується, складе близько 5 млрд доларів на рік.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело ap.org