Ferrari поки не планує відмовлятися від ДВЗ, але розробляє твердотілі акумулятори та водневі осередки

Після того, як влада Євросоюзу позначила плани до 2035 року перевести легковий транспорт на електротягу, багато автовиробників вважали за потрібне висловитися на цю тему. Ferrari у цьому випадку додати виявилося нічого, оскільки вона спочатку не поспішала відмовлятися від потужних ДВЗ, пропонуючи передбачити для них альтернативне паливо. Італійський виробник одночасно не списує з рахунків водневі паливні осередки.

В останніх, нагадаємо, водень використовується для вироблення електрики, а як вихлоп автомобілі з відповідним типом силової установки виділяють тільки водяну пару. Не всі автовиробники однозначно оцінюють перспективи водневого палива. Корпорація Toyota Motor, яка вклала величезні кошти в розробку моделі Mirai двох поколінь, поки не готова визнати, що майбутнє за акумуляторними електромобілями. Конкуруюча Honda Motor, яка раніше випускала легкову модель на паливних осередках, останнім часом схиляється до думки, що водневі силові установки доречніші в сегменті вантажного транспорту. Daimler вважає, що не потрібно закидати розробку силових установок на водневих паливних осередках, хоча одночасно випускають і вантажівки на акумуляторах.

Цього тижня стало відомо, що від розробки водневих вантажівок відмовилася компанія Hyundai Motor, яка досі вважалася затятим прихильником цього виду палива. Передбачувано, що у подібних проєктів виявилася не найвигіднішою економіка. Ілон Маск (Elon Musk), який очолює компанію Tesla, давно налаштований проти водневих паливних елементів.

За інформацією Reuters, компанія Ferrari не тільки активно вкладається в розробку акумуляторів з твердотілим електролітом, які дозволять вирішити проблему маси і запасу ходу сучасних електромобілів, але й не списує з рахунків водневі паливні елементи, а також займається пошуком синтетичних видів палива для ДВЗ, які при згорянні не виділяють вуглекислого газу. Перший електромобіль марка не представить раніше 2025,  і надалі розраховує використовувати ДВЗ у складі власних гібридних спорткарів. Головною проблемою переходу на тягові акумулятори у Ferrari вважають їхню високу масу. Навіть гіперкар Rimac Nivera, який набирає швидкість 100 км/год менш ніж за дві секунди, важить близько 2200 кг, що можна порівняти з масою вантажних фургонів, які явно не володіють динамікою спорткара.

Конкуруюча Lamborghini, що входить до концерну Volkswagen, не збирається представляти електромобілі до кінця десятиліття, теж роблячи ставку на гібриди з ДВЗ та синтетичні види палива, але у цієї компанії за спиною стоїть другий за величиною автовиробник у світі, який вже до 2025 року має намір обійти Tesla і стати лідером у сегменті електромобілів за кількістю продукції, що реалізується.

До 2026 модельний ряд Ferrari може бути розширений з нинішніх 12 до 17 моделей, на той час в ньому з’явиться акумуляторний електромобіль, але найближчою новинкою італійської марки стане саме кросовер Purosangue з 12-циліндровим двигуном. Зараз компанія пропонує чотири моделі гібридів, що підзаряджаються. У плани Ferrari, за даними Reuters, входить збільшення обсягів випуску машин як мінімум на 35% до 2025 року, з 46 до 65 штук на день. Норма прибутку до 2026 року має зрости з 35,9 до 38%, як мінімум. Збільшення обсягів продажів має цьому сприяти, але для Ferrari буде важливо знайти зручний момент для переходу від ДВЗ до інших типів силових установок, щоб не втратити фінансову стійкість у світі, який рухається на всіх парах до електромобільного майбутнього.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело reuters.com