Фахівці розповіли, на якому пробігу краще продавати машину

Якогось моменту кожному автовласнику доводиться зіткнутися з необхідністю обміну старого автомобіля на новий. Директор автосалону розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, чому важливо ретельно продумати цей крок, щоб уникнути зайвих витрат, втрати часу, а також зберегти прийнятну ринкову вартість старого автомобіля до моменту продажу.

Володіння автомобілем з часом збільшує витрати. Як можна заздалегідь визначити цей момент та уникнути додаткових витрат у майбутньому? Деякі вважають за краще не занурюватися в технічні деталі та фінансові розрахунки, покладаючись виключно на встановлені виробником гарантійні терміни.

Стратегія, що базується на закінченні гарантії як на момент продажу автомобіля, має свою логіку. Однак, дотримуючись цього шляху, власник часто підкоряється інтересам автовиробників. Автогіганти зацікавлені в тому, щоб власники частіше купували нові машини, навіть якщо старі транспортні засоби знаходяться у відмінному стані.

Якщо автомобіль був придбаний новим, ідеальний час його продажу можна пов’язати з пробігом. Більшість сучасних автомобілів гарантійний пробіг становить близько 100 000 кілометрів. Щоб накатати таку цифру на одометрі, в середньому потрібно близько семи років. Таким чином, гарантія закінчується приблизно на 60-70 тис. км пробігу. Однак перше значне за фінансами ТО для більшості сучасних моделей посідає пробіг 70-90 тис. кілометрів. Тому продаж авто варто розглянути до пробігу 70 тис. кілометрів. Звичайно, якщо до цього моменту машина не почала регулярно вимагати ремонту.

Недорогі та регулярні поломки викликають роздратування та спустошують гаманець. А ще це ознака того, що в найближчому майбутньому може знадобитися серйозний ремонт будь-якого дорогого компонента чи системи. Така перспектива явно не надихає, тому, поки автомобіль не прийшов у плачевний стан, позбавитися його – розумне рішення.

Для тих, хто придбав уживаний автомобіль, існує низка “сигналів”, які вказують на необхідність розпочати пошуки нового транспортного засобу. Найбільш очевидний із цих сигналів є раптове збільшення витрати палива. Ця ознака може говорити про цілий спектр проблем: від необхідності заміни свічок до серйозного ремонту поршневої групи.

Трапляються і проміжні варіанти, такі як поломка того чи іншого датчика системи керування двигуном. Однак це вже не просто заміна лампочки, що перегоріла. Якщо автомобіль вимагає значних вкладень на ремонт та заміну деталей – це явний сигнал до того, що настав час задуматися про його продаж.

Не менш тривожним симптомом є поява іржі на кузові, навіть у невеликих кількостях. Це може свідчити про те, що всередині порожнин кузова вже активно розвивається процес корозії, який незабаром стане помітним. Продати автомобіль, що значно постраждав від іржі, за хорошу ціну не вийде – буде потрібно його повне перефарбування, що обернеться серйозними витратами.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!