Фахівці розповіли, чим небезпечний перегрів гальмівних дисків в автомобілі

Більшості досвідчених водіїв здається, що гарячі гальмівні диски після тривалої подорожі – це нормально. Так, звичайно, високі температури неминучі через тертя при гальмуванні. Але критичний перегрів гальмівної системи – це вже проблема. Власник мережевого автосервісу розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, чим небезпечний перегрів гальмівних дисків.

Гальмівні диски на сучасних авто зазвичай виготовлені з високоміцних сплавів, таких як легована сталь або чавун, спеціально розроблених для роботи при температурі до 300 градусів за Цельсієм.

Керамічні диски, що застосовуються у спортивних автомобілях, витримують до 1000 градусів, але їх використання у масовому виробництві утруднене через високу вартість. Тому автомобілістам у більшості випадків доводиться обходитися штатними гальмами, які, на жаль, можуть перегріватись у деяких умовах.

За деяких несправностей гальмівної системи диски звичайного автомобіля можуть розігріватися до 500 градусів, навіть якщо водій не надто активно гальмує. Однак при цьому суттєво знижується ефективність гальмування.

Досвідчені фахівці моментально розпізнають ознаки перегріву, дивлячись на гальмівні диски з характерними смугами синюватого відтінку. Цей “синій метал” провокує значне зниження тертя, що може спричинити важкі ДТП.

Крім того, якщо авто з розпеченими гальмівними дисками проїде неглибокою калюжею, то від взаємодії з холодною водою диски можуть деформуватися, що часто стає причиною биття керма при гальмуванні.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!