Фахівці пояснили, чому сучасні автомобілі швидко іржавіють
Ще кілька десятків років тому іномарки були справжніми танками на колесах – їх кузови витримували все, що завгодно, а метал був настільки товстим, що його руками було складно пром’яти. Іржа, наприклад, на японських та німецьких авто не з’являлася десятиліттями. Але тепер, в епоху економії та масового виробництва, ситуація змінилася. Власник кузовного автосервісу розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, чому залізо на сучасних авто не таке довговічне, як у старих машин.
У минулі роки автопром створював надійні машини, щоби завоювати довіру покупців. Однак згодом екологічні норми стали суворішими, а технології – все більш досконалими. І ось тепер капот та дах сучасного автомобіля можна продавити легким дотиком пальців.
Вся справа у нових вимогах щодо безпеки пішоходів. Тепер метал капота спеціально розробляється так, щоб при наїзді на людину він зім’явся, пом’якшуючи удар та запобігаючи серйозним травмам. А пластиковий бампер, тріскаючись, приносить лише забиті місця, на відміну від металевого бампера старих моделей.
Крім того, кузови старих машин набагато менше пронизані прихованими порожнинами, де накопичується бруд, що викликає корозію.
Маркетологи автомобільних компаній давно розрахували “правильний” життєвий цикл машин. Якщо раніше автомобіль служив власнику майже два десятиліття, то тепер їх змінюють кожні три-п’ять років. В результаті виробники не бачать сенсу робити кузови, які витримають випробування часом. Цей підхід у технологічному процесі дає величезні економічні вигоди автогігантам.
Тепер на заводі вже не роблять ретельну обробку машин від корозії: достатньо захистити лише найвразливіші місця. Але дороги ще посипають реагентами. Тому іржаві плями на днищі, крилах та порогах сучасних машин уже не викликають шоку. У позашляховиків зараз навіть раму не захищають, хоча в ній безліч прихованих порожнин, де накопичується бруд. Внаслідок цього корозія роз’їдає метал.
На жаль, ця тенденція лише посилюється. Життєвий цикл автомобілів виробники навмисне зменшують, щоб заводи працювали, а громадяни постійно купували їхню продукцію.