Фахівці пояснили, чому не можна ігнорувати індикатор Check Engine в машині

Мало хто з автолюбителів приділяє належну увагу індикатору Check Engine, який попереджає про можливі проблеми з двигуном. На перший погляд може здатися не таким важливим. Моторист сервісного центру розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, у якому разі ігнорування Check Engine може спричинити серйозні наслідки.

З кожним роком автомобілі отримують все більше нових функцій, що ставить водіїв у скрутне становище та збільшує завантаження сервісних центрів. При цьому численні індикатори на панелі приладів відіграють ключову роль, допомагаючи як водіям, так і механікам швидко визначати несправності систем і їх місцезнаходження. Один з таких індикаторів – Check Engine. Проте його неоднозначність у тому, що може вказувати на безліч різних проблем – від незначних до серйозних і навіть небезпечних.

Червоні значки на панелі автомобіля зазвичай означають значні поломки, що вимагають негайного втручання. Але індикатор Check Engine відноситься до категорії застережливих: якщо він горить, щось сталося, але ситуація не настільки критична, щоб одразу зупинятися. У посібниках з експлуатації виробники не вимагають негайно викликати евакуатор у разі появи цього індикатора. Вони рекомендують продовжувати рух, але пізніше обов’язково звернутися до сервісного центру.

Якщо індикатор Check Engine блимнув під час запуску двигуна і потім зник через кілька секунд, немає причин для занепокоєння – це нормальне явище. Однак, якщо індикатор з’явився після запуску ДВЗ або під час руху і не зникає, це може вказувати на серйозну несправність, виявлену блоком керування двигуном. Спочатку варто відкрити капот та уважно перевірити стан мотора, а також прислухатися до звуків його роботи. Якщо все виглядає нормально, можна продовжувати подорож. Однак звернутися в автосервіс для діагностики все ж таки доведеться.

Нерідко Check Engine спалахує відразу після заправки неякісним паливом. Тут рекомендується дозаправитися на наступній перевіреній заправці. Однак якщо з’являються ривки, дивні шуми, втрата потужності або інші проблеми, краще зупинитися і викликати евакуатор, щоб запобігти серйознішим наслідкам.

Check Engine може вказувати на проблеми з котушками запалювання, лямбда-зондом, каталітичним нейтралізатором, форсунками або паливним насосом. Іноді індикатор Check Engine може спалахувати через несправність ЕБК автомобіля. Для перевірки можна тимчасово відключити мінусову клему акумулятора – якщо проблема справді пов’язана з ЕБК, індикатор може згаснути після цієї операції. Проте будь-яка несправність має причину. Щоб усунути проблему, варто звернутися до сервісного центру якнайшвидше – фахівці проведуть діагностику та визначать джерело неполадки.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!