Фахівці назвали поширені звички, які вбивають ваш автомобіль

Ні для кого не секрет, що більшість автомобілів закінчують свій життєвий цикл не внаслідок аварії, а як металобрухт чи предмет ландшафту у якогось дідуся на задньому дворі. При цьому час виходу на пенсію для багатьох автомобілів різний, і, в основному, він залежить не від самих автівок, а від того, як за ними доглядали власники.

Розповідаємо, від яких звичок варто відмовитися при володінні авто, щоб ваш транспорт прожив максимально довго. Ці поради не лише позитивно вплинуть на вашу автівку, якщо ви захочете її перепродати, але й дозволять значно зекономити на сервісі та запчастинах.

Індикатор масла

Є кілька попереджувальних лампочок, які ви можете сміливо ігнорувати, але індикатор масла не є одним із них. Так, для багатьох це здається очевидним, але водії-початківці часто можуть ігнорувати будь-які попереджувальні сигнали на приладовій панелі. Якнайшвидше зупиніться, якщо індикатор засвітився під час роботи двигуна, і заглушіть автомобіль. Перевірте масло та за потреби долийте його й прямуйте на сервіс. Звичайно, проблема може бути просто в датчику, але на кону стоїть двигун, тому краще перестрахуватися.

Їзда до (майже)порожнього бака

Закінчення бензину чи дизельного палива може завдати шкоди вашому автомобілю, оскільки сміття потрапить у систему подачі палива. У кращому випадку вам доведеться змінити кілька паливних фільтрів. У гіршому випадку вам доведеться заплатити механіку, щоб розібрати вашу систему вприскування палива. Зазвичай рекомендують заправлятися, коли у вас залишилося приблизно чверть бака.

Ігнорування іржі

Немає значення, їздите ви на Subaru чи Porsche: рано чи пізно більшість машин ржавіє. Якнайшвидше обробіть та/або відремонтуйте уражені іржею зони. Маленька цятка, яку ви бачите під килимом у просторі для ніг з боку водія, може здатися не такою, щоб про неї хвилюватися, але дайте їй достатньо часу, і ви почнете губити через неї речі. Дешевше виправити іржу до того, як вона почне прогризати метал.

Відкладання обслуговування

Кожен автомобіль потребує базового технічного обслуговування, але інтервали відрізняються від моделі до моделі. Перегляньте посібник користувача (або загляньте в Інтернет), щоб дізнатися, коли вам слід замінити масло, різні ремені та гальмівну рідину, наприклад, і зробіть це вчасно.

Нога на зчепленні

Якщо ваш автомобіль має механічну коробку передач, тримайте ногу подалі від педалі зчеплення, коли ви не перемикаєте передачі, тому що навіть невеликий натиск починає вимикати його, що пришвидшує знос деталей.

Простій

Автомобілі призначені для регулярної їзди, і якщо вони будуть простоювати місяцями (або, що ще гірше, роками), це може завдати значних збитків. Ущільнювачі з часом висихають, що спричиняє витік, якщо вони є частиною двигуна, і пропускають воду, якщо розміщені на дверях чи вікнах.

Використання неправильного масла

Прочитайте посібник користувача, перш ніж доливати масло у двигун. Хоча марка, яку ви купуєте, не має великого значення, переконайтеся, що масло, яке ви заливаєте, має правильну в’язкість, наприклад 10W40. Використання неправильного масла призводить до передчасного зношування двигуна. І майте на увазі, що тип мастила, який вам потрібен, може відрізнятися залежно від температури місця, де ви їдете. Нарешті, якщо вашій машині потрібна синтетична олива, використовуйте її.

Ігнорування витоків

Не забудьте зазирнути під машину, щоб переконатися, що вона не позначає свою територію однією чи кількома плямами рідини. Якщо ви помітили витік, з’ясуйте, що витікає та звідки воно походить, і якнайшвидше усуньте це. Масло та охолоджуюча рідина є найпоширенішими витоками. Гальмівна рідина найнебезпечніша.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело meta.ua Autocar