Фахівці назвали 7 випадків, коли механіка краща за автомат в автомобілі

З того часу, як була створена перша автоматична коробка передач, люди, які віддають перевагу “механіці” і “автоматам”, не можуть дійти спільної думки, що краще. Портал mmr.net.ua зібрав деякі аргументи на користь механічних коробок передач.

Коли йдеться про плюси механічної КПП, важливо відзначити її економічність. Тим більше, що зараз усі автовиробники прагнуть скоротити шкідливі викиди. Досвідчений водій, швидко перемикаючи передачі, використовуючи накат та інші хитрощі, може трохи знижувати витрату палива. На класичному “автоматі” так не вийде.

Класична автоматична коробка передач у будь-якому режимі руху забирає частину потужності від двигуна. І чим слабше ДВЗ, тим більша частина потужності втрачається на привід автоматичної коробки. Іноді автоматична коробка може призвести до втрати 20-30% потужності двигуна.

Запуск машини після холодної ночі простіше, якщо вона має механічну коробку передач, а не автоматичну. Водій завжди може вичавити зчеплення, щоб повністю вимкнути трансмісію.

Якщо розрядився акумулятор і немає можливості використовувати прикурювання, то можна запустити ДВЗ на машині з механічною коробкою передач просто з штовхача.

Якщо у машини з МКПП поломка, то щоб доставити її в автосервіс, не обов’язково викликати евакуатор. Можна її просто відбуксирувати. Машину з автоматичною коробкою теоретично також можна короткий час тягнути на тросі. Але є величезний ризик пошкодити трансмісію.

Якщо говорити про вартість технічного обслуговування коробки, то тут механічна КПП теж виграє.

Ще одна перевага механічної коробки, особливо для машин з великим пробігом. Ремонт механічної коробки найчастіше коштує дешевше, ніж відновлення автоматичної коробки.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!