Фахівець пояснив, у якому разі заміна оливи у двигуні навесні є помилкою

Навесні багато автовласників поспішають поміняти мастило у двигуні, вважаючи це обов’язковим ритуалом. Однак такий підхід не завжди є виправданим. Моторист мережевого автосервісу розповів в інтерв’ю порталу mmr.net.ua, чому не варто пов’язувати заміну олії в ДВЗ з календарною порою року.

Прихильники такого підходу пояснюють необхідність проведення весняного масляного сервісу тим, що взимку двигун і мастило зазнають серйозних навантажень, через що олива швидше втрачає свої властивості.

Частка правди в цьому є, але важливо пам’ятати, що головним критерієм для заміни мастила в моторі є пройдений пробіг або мотогодин.

Припустимо, в інструкції з експлуатації автомобіля вказано використовувати оливу 5W-30 і міняти її кожні 15 000 км на рік. Однак за певних умов експлуатації рекомендується заміна оливи кожні 7500 кілометрів. Це принесе двигуну ще більше користі. Зазначимо, що виробник ніколи не дає жодних рекомендацій щодо сезонної заміни мастила.

Замислитися про заміну моторної оливи навесні варто лише тим автомобілістам, які взимку не експлуатують транспортний засіб. Так як навіть у простоюючому без руху авто мастило втрачає за зиму свої властивості, окислюючись і вбираючи вологу.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!