Фахівці розповіли, що з цінами на пальне на АЗС в Україні на фоні падіння вартості нафти

На початку квітня міжнародні ринки зафіксували значне падіння цін на нафту — з $74 до $61 за барель. Це могло б стати добрим знаком для українських водіїв, які очікують зниження цін на пальне. Проте на вітчизняних заправках суттєвого здешевлення не відбулося. Причина — не лише у глобальних ринках, а й у внутрішніх українських факторах.

Однією з ключових причин стала девальвація гривні. Протягом місяця курс євро зріс майже на 2,73 грн. Оскільки більшість акцизних зборів прив’язана до євро, це автоматично підвищило вартість пального: приблизно на 70 коп./л для бензину, 56 коп./л — для дизеля і 45 коп./л — для автогазу.

Нові вимоги до складу пального також зіграли роль. Віднедавна українські АЗС зобов’язані додавати біоетанол у бензин. За підрахунками експертів, це збільшує собівартість приблизно на $20/т, що частково нівелює вплив дешевшої нафти.

На тлі цих змін найбільше знизили ціни мережі з економ-сегменту. Зокрема, «Авантаж 7» здешевив бензин до 48,95 грн/л, а дизель — до 47,95 грн/л. Газ там коштує 32,95 грн/л. У преміум-сегменті, мережі WOG, OKKO та SOCAR знизили ціни лише на 1 грн/л, а UPG обмежилася зниженням на 50 коп./л.

У квітні різниця між вартістю бензину на преміальних та доступних АЗС сягнула 6,76 грн/л — рекорд з серпня минулого року. Для дизелю розрив збільшився до 7,80 грн/л, а от у випадку автогазу трохи скоротився — до 3,25 грн/л.

Хоча глобальна ціна на нафту йде вниз, українським водіям поки не варто чекати значного здешевлення пального. Валютні коливання, законодавчі вимоги та політика цінових мереж залишають роздрібні ціни практично незмінними. У короткостроковій перспективі покращення не прогнозується.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело Enkorr