Фахівці розповіли, чому водії масово відключають систему Start/Stop на авто

Система Start/Stop сьогодні стала стандартною навіть для автомобілів у базових комплектаціях, і її популярність безпосередньо пов’язана з посиленням екологічних вимог. Проте багато водіїв досі недолюблюють цей механізм, особливо через часте та, на їхню думку, надмірне вмикання і вимикання двигуна. Власник мережі сервісних центрів розповів у інтерв’ю порталу ampercar.com, чому ця система викликає невдоволення і які аргументи на її користь уже втратили актуальність.

Автомобілі, оснащені системою Start/Stop, зазвичай мають вищу вартість через необхідність встановлення потужніших акумуляторів, посилених стартерів та вдосконалених генераторів. Ця технологія особливо актуальна для “м’яких” гібридів, де вона забезпечує роботу всіх електронних систем навіть при вимкненому двигуні.

Але часте вмикання та вимикання двигуна неминуче призводить до підвищеного навантаження на стартер, а також на сам двигун внутрішнього згоряння, що скорочує термін їхньої служби. Попри те, що стартери в таких автомобілях мають посилені характеристики, їх знос відбувається значно швидше, ніж у звичайних моделей. Тому багато водіїв надають перевагу відключенню цієї функції, щоб продовжити термін служби стартера.

Що стосується генератора і акумулятора, то їхній ресурс залишається більш стабільним. Розроблені для багаторазових запусків, акумулятори досить ефективно справляються з навантаженням. Проте, як і будь-який інший акумулятор, з часом вони втрачають ємність, особливо якщо часто піддаються глибоким розрядам. Це може призвести до потреби заміни батареї, що, у свою чергу, створює додаткові фінансові витрати в майбутньому.

Багато автомобілістів хвилюються, що система Start/Stop може передчасно зношувати мотор, вважаючи, що кожен запуск двигуна створює додаткове навантаження. Частково це правда. Проте сучасні двигуни внутрішнього згоряння з цією системою запускаються лише після того, як мотор прогріється, а акумулятор набере необхідний заряд. У такій ситуації мастило швидше розподіляється по всіх важливих частинах двигуна, забезпечуючи належне змащення та знижуючи ризик зносу — на відміну від холодного запуску, коли всі компоненти ще не встигли охолонути.

Кожен момент активації системи Start/Stop впливає на швидкість старту автомобіля з місця. Після повторного запуску двигуна початок розгону може затримуватись на 0,3–0,5 секунди залежно від конкретної моделі авто. У деяких ситуаціях ця затримка може стати причиною виникнення аварійної ситуації.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!