Електричний Toyota Land Cruiser може стати серійним

Загальна інженерна консервативність автоконцерну Toyota Motor привела до того, що в асортименті її продукції зберігаються рамні позашляховики з восьмициліндровими моторами. Випускати батарейні електромобілі японський гігант поки теж не особливо поспішає, але електричний варіант Land Cruiser, що існує в єдиному варіанті, може зробити серійним.

Експериментальний електромобіль на шасі Land Cruiser 70 в вантажному виконанні був виготовлений фахівцями австралійського підрозділу Toyota для добувної компанії BHP, яка зараз експлуатує його на одному зі своїх родовищ нікелю на півдні країни. До 2030 року австралійська компанія має намір знизити викиди парникових газів на 30%, і переклад легкої комерційної автотехніки на електротягу є одним з пунктів програми екологічного розвитку.

За словами представників Toyota, електричний варіант пікапа Land Cruiser 70 дозволив не тільки знизити викиди газів, а й рівень вібрації, оскільки вихідний варіант транспортного засобу оснащується дизельним двигуном. Автовиробник має намір накопичувати відгуки компанії, що експлуатує прототип, щоб надалі використовувати цей досвід при створенні серійної електричної версії Land Cruiser. Коли така машина може з’явитися, в Toyota не уточнюють.

Зараз компанія готує до виходу на ринок нове покоління Land Cruiser, яке повинно відмовитися від восьмициліндрових двигунів, і в одній з модифікацій навіть отримає гібридну силову установку, якщо вірити чуткам. Життєвий цикл моделі в цьому класі вимірюється роками, якщо не десятиліттями, тому розраховувати на появу серійної електричної версії Land Cruiser в найближчі роки безглуздо.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело electrek.co