“Запорожець” для зумерів: представили електромод NSU Prinz EP4 з начинкою від Audi

Компанія Audi представила незвичайний електромод NSU Prinz 4L, виготовлений з нагоди 150-річного ювілею заводу Неккарзульме (Німеччина, земля Баден-Вюртемберг).

Неккарзульм – історична батьківщина німецької компанії NSU, заснованої в 1873 і поглиненої в 1969 концерном Volkswagen. Сьогодні завод у Неккарзульмі випускає моделі Audi A4, A5 Cabriolet, A6, A7, A8, R8 та e-tron GT, а останньою оригінальною моделлю NSU тут був революційний для свого часу седан Ro 80 з роторно-поршневим двигуном – його випуск завершився у 1977 році. Задньомоторні малолітражки NSU Prinz 4 випускалися в Неккарзульмі з 1961 по 1973 рік. Зовні NSU Prinz 4 сильно нагадує «вухатий» ЗАЗ-966, але запорізький автомобіль в даному випадку не був німецьким клоном, а просто використовував загальні для того часу мотиви в дизайні.

Електромод NSU Prinz EP4 розробили 12 молодих стажерів Audi разом із викладачами, за його основу було взято NSU Prinz 4, випущений у 1971 році. Машина давно була не на ходу і неабияк підгнила, але команда Audi відновила і підсилила кузов, причому його зовнішність стилізували під спортивний NSU Prinz 1000 з овальними фарами. Для підвищення жорсткості в кузов врізана частина панелі підлоги від хетчбека Audi A1 і трубчастий каркас безпеки, гальма та елементи шасі також запозичені у Audi A1, через що сильно збільшилася колія – ​​вона потребувала великих розширювачів колісних арок. Зовнішність рестомода розроблений за підтримки штатних стилістів Audi, він ретельно опрацьований, чим сильно і на краще відрізняється, наприклад, від щорічних студентських проектів Skoda.

Місце 30-сильного двоциліндрового бензинового двигуна в кормі зайняв електромотор потужністю 240 к.с. Розміщена в передньому багажнику тягова батарея ємністю 19,2 кВт∙год запозичена у гібридного кросовера Audi Q7 TFSI e quattro. Для охолодження батареї в передці та кришці капота прорізані вентиляційні отвори, а задню кришку можна фіксувати у відкритому положенні, як у вінтажних гоночних автомобілів. Над заднім склом встановлено велике фіксоване антикрило.

Фотографій інтер’єру NSU Prinz EP4 прес-служба Audi, на жаль, не опублікувала, а лише повідомила, що там все нове, зокрема сучасний одноплатний комп’ютер, що обслуговує багатофункціональний електронний щиток приладів, та легкі ковші Recaro Podium на ажурних каркасах. Багато елементів зовнішнього та внутрішнього оперення виготовлені методом 3D-друку.

NSU Prinz EP4 зроблено в єдиному екземплярі без мети серійного виробництва, але ми не здивуємося, якщо ідею цього проекту врешті-решт підхопить якась стороння фірма (можливо, навіть за підтримки Audi), тому що популярність електромодів і рестомодів зараз зростає і на них можна непогано заробити.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!