Електромобільний стартап Faraday Future будує завод в КНР

Гарні новини для прихильників амбітного стартапу Faraday Future, який займається розробкою електрокарів майбутнього. В травні минулого року компанія змінила власників та багато хто поставив хрест на проєкті, але днями стало відомо, що компанія спромоглася залучити нових інвесторів і тепер готується побудувати новий завод в Китаї.

Вже відомо, що виробничим партнером Faraday Future стане концерн Geely, який останнім часом вкладає шалені гроші в розробку електромобілів. Потужність нового підприємства складе 100 тисяч електрокарів на рік. Повідомляється, що крім підприємства, поруч буде побудований новітній дослідницький центр.

Нагадаємо, що компанія Faraday Future була заснована у 2014 році в США на гроші китайського інвестора Цзя Юетіна, який володів брендом LeEco і стрімінговим сервісом Le.com. Попри успіх свого основного бізнесу, китайський бізнесмен став жертвою власних завищених амбіцій. Він набрав кредитів для забезпечення якнайшвидшого зростання своєї корпорації та не зміг розплатитися по боргах.

Це привело до того, що дуже перспективний проєкт Faraday Future виявився фактичним банкрутом. Будь-які спроби залучити в компанію інвестиції приводили до того, що ці гроші тут же вилучалися кредиторами Цзя Юетіна.

У травні минулого року Юетін зміг здійснити персональне банкрутство. Він позбувся частки акцій в Faraday Future, яка відійшла його китайським кредиторам, але зміг все ж таки зберегти керівні функції.

До цього моменту єдиним електрокаром компанії став презентований у 2017 році електричний кросовер FF 91, який на той момент здавався дуже передовим. Швидше за все, саме під його успіх й вдалося залучити нових інвесторів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело businessinsider.com