Експерти розвіяли найпопулярніші міфи про турбодвигуни

Багато хто вважає, що турбовані двигуни менш надійні порівняно з атмосферними двигунами. Експерти з mmr.net.ua роз’яснили, чому таке уявлення є помилковим.

Фахівці стверджують, що стереотип про низьку надійність турбованих агрегатів виник ще на початку 80-х років минулого століття, коли подібні двигуни почали з’являтися. Однак агрегати того часу не можна порівнювати із сучасними.

Сучасні турбомотори обладнані посиленими поршнями та шатунами. Крім того, у них передбачено ефективну систему охолодження днища поршнів, а також використовується спеціальна головка блоку циліндрів. Механізм газорозподілу також виготовляється із матеріалів, стійких до підвищених температур.

Експерти також відзначають, що сучасні турбовані мотори менше схильні до явища, яке в народі отримало назву “турбояма”. Цей ефект усувається за рахунок застосування подвійного чи потрійного турбонаддуву. Зменшений діаметр роторів турбіни також запобігає погіршенню розгінних характеристик машин з такими ДВЗ.

Міф про те, що турбовані двигуни мають підвищену витрату палива, також спростовується експертами. Фахівці підкреслюють, що сучасні турбовані двигуни, навпаки, мають витрату на 15-30% нижчу порівняно з атмосферними агрегатами такої ж потужності.

Сучасні турбодвигуни можуть продовжувати роботу навіть після поломки системи турбонаддуву, що відрізняє їх від попередників із 80-х років минулого століття. У разі збою в системі турбонаддуву електронний блок керування обмежить функціонування двигуна до мінімальних обертів та потужності, при цьому загориться сигнальна лампа Check Engine. При цьому турбовані двигуни мають високу ремонтопридатність і, крім того, не завжди вимагають високооктанового палива.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!