Експерти розповіли, на скільки зростає споживання пального в автомобіля взимку

Стало відомо, як пов’язані збільшене споживання палива авто та зимові умови експлуатації.

Як відомо, сучасні мотори в цьому плані мають переваги в порівнянні з карбюраторними двигунами. Актуальні силові агрегати здатні готувати паливну суміш залежно від температури навколишнього повітря. Але при мінусових температурах для старту та прогрівання двигуна все одно потрібно більше палива, ніж улітку.

Відразу після запуску силового агрегату водій, як правило, вмикає пічку та кондиціонер, щоб прогріти та просушити салон, а також прибрати лід зі скла. Ця процедура вимагає приблизно 179 Вт або 0,2 літра пального на годину. Згусла від холоду олива в трансмісії та редукторі знижує економічність споживання палива на 3–5%.

Певну частку енергії забирають додаткові опції. Наприклад, обігрів дзеркал, крісел та скла. За приблизними підрахунками 100 Вт потужності загалом віднімають приблизно 0,1 літра на 100 км шляху. Найбільш ненажерливим є електрообігрів вітрового скла. Йому потрібно аж 800 Вт – це приблизно 0,81 літра пального на годину.

Ближнє світло споживає 125 Вт, що становить близько 0,12 літри на годину.

На витрату пального впливає і стан дорожнього покриття. По снігу та бруду опір коліс машини збільшується, а значить, і зростає споживання пального.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!