Експерти розповіли, чи можна керувати «без прав», якщо поруч людина з посвідченням водія

Раніше було передбачено, що навчальна їзда могла здійснюватися у присутності спеціаліста з підготовки водіїв (пункт 24.5 ПДР). Або в індивідуальному порядку водінню могла навчати особа, яка має стаж водія не менше 3 років і посвідчення водія відповідної категорії (пункт 24.7 ПДР).

Однак, станом на лютий 2024 року відповідно до пункту 24.5 ПДР навчальна їзда на дорогах дозволяється тільки в присутності спеціаліста з підготовки водіїв.

Відповідно до статті 15 Закону «Про дорожній рух» підготовка водіїв здійснюються в акредитованих закладах спеціалістами. Такі спеціалісти повинні відповідати визначеним кваліфікаційним вимогам. Перелік вимог до закладів, кваліфікаційні вимоги до спеціалістів визначаються законом.

Аналіз даних норм свідчить про те, що на сьогодні навчання водінню може здійснюватися виключно кваліфікованими спеціалістами з акредитованих закладів. Виключена можливість такого навчання у приватному (індивідуальному) порядку фізичними особами.

Відповідно до частини 2 статті 126 КУпАП керування транспортним засобом особою, яка не має права керування, або передача керування такій особі передбачає накладення штрафу в розмірі 3400 грн. Відповідальність не стосується осіб, які у встановленому порядку навчаються водінню транспортного засобу.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело Дорожній Адвокат