Експерти роз’яснили, що робити, коли всі сигнали світлофора горять одночасно

Світлофори – це, як всім давно відомо, спеціальні оптичні пристрої для регулювання руху транспорту на дорогах. Звісно ж, вони не є чимось дивним чи незрозумілим для водіїв, і всі знають, що означає конкретний сигнал світлофора. Але коли всі сигнали світлофора горять одночасно, то навіть досвідчені кермувальники можуть розгубитися, хоча правила дорожнього руху передбачають чіткий алгоритм дій і для цього випадку.

Так, на світлофорі може спалахнути відразу кілька сигналів одночасно, що збиває з пантелику багатьох водіїв. Як же діяти у такій ситуації?

Щоб розібратися, звернемося до 8 розділу ПДР, в якому чітко прописано алгоритм роботи світлофорів. Тут у пункті 8.7.3. э) сказано:

Поєднання червоного та жовтого сигналів забороняє рух та інформує про подальше включення зеленого сигналу

З одним із незвичайних сигналів ми розібралися, але все ще не з’ясували, що ж робити, коли на світлофорі спалахує відразу три сигнали: зелений, жовтий та червоний. Через те, що у правилах про цю ситуацію нічого не сказано, можна зробити висновок, що світлофор в такому випадку буде вважатися несправним, коли на ньому одночасно спалахують:

  • червоний, жовтий та зелений;
  • червоний та зелений;
  • жовтий та зелений.

Відповідно до правил дорожнього руху, якщо світлофор несправний, то водій зобов’язаний керуватися дорожніми знаками. Тобто, на перехресті, водієві слід вважати, що перехрестя нерегульоване і роз’їжджатися з іншими машинами за відповідними правилами.

Водночас при неробочому світлофорі потрібно бути гранично акуратним, адже може бути ситуація, коли не працює лише 1 світлофор з 3. У такому разі водієві варто максимально акуратно проїжджати до перехрестя, попри пріоритетність його дороги і керуватися правилами дорожнього руху та діями інших водіїв.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело auto.bigmir.net