Експерти назвали діапазон обертів, який найбільше шкодить двигуну автомобіля

У мережі часто спливають різні думки та дискусії щодо оптимальних обертів двигуна. Деякі водії висловлюють побоювання щодо низьких оборотів, тоді як інші застерігають від високих навантажень. Експерти порталу mmr.net.ua пояснили, їзда на яких обертах справді може негативно позначитися на роботі силового агрегату.

Деякі водії, особливо новачки, часто відчувають побоювання щодо підвищених оборотів двигуна, але це занепокоєння може бути необґрунтованим. Важливо відмітити, що всі сучасні автомобілі обладнані захистом, який запобігає перевищенню допустимих обертів двигуна, навіть якщо стрілка тахометра досягає червоної зони. Однак слід пам’ятати, що подібні режими роботи ДВЗ мають бути короткочасними, наприклад, під час обгонів.

На високих обертах зростає навантаження на двигун і коробку передач, що може призвести до збільшення витрати оливи та перегріву. Подібні проблеми можуть виникнути, якщо система охолодження є неефективною, наприклад, через забитий радіатор або старий антифриз.

З іншого боку, тривалий рух на низьких обертах також не оптимальний з погляду довговічності ДВЗ. При “екологічній” їзді, коли вибираються вищі передачі і колінвал обертається в межах 1200-1500 оборотів на хвилину, двигун також може постраждати через зниження тиску в системі мастила. Крім того, в такому режимі страждає механічна коробка передач, оскільки мастило шестерень у ній здійснюється розбризкуванням. Це може призвести до масляного голодування та пошкодження підшипників валів.

Також важливо мати на увазі, що регулярна їзда на низьких обертах може спричинити накопичення відкладень у двигуні, що призводить до втрати його продуктивності.

Для забезпечення максимальної довговічності силового агрегату рекомендується підтримувати обороти в межах 1800-3000 оборотів за хвилину.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!