Експерти назвали 3 причини, чому взимку не слід ставити легкосплавні диски на автомобіль

Для багатьох автовласників зовнішній вигляд машини є своєрідною візитною карткою. Однак, коли справа стосується зимової експлуатації, деякі стильні автоаксесуари доводиться змінювати більш практичні варіанти. Наприклад, досвідчені автомобілісти відмовляються від легкосплавних дисків на користь “штампувань”. Експерти порталу mmr.net.ua пояснили, чому взимку краще використовувати штамповані диски.

Зима – період, що представляє певні труднощі експлуатації автомобіля. Деякі водії воліють тимчасово відмовитися від експлуатації авто, залишаючи його в гаражі або паркінгу до весни. У той час як інші активно готуються до зустрічі з холодами, сніговими заметами та ожеледицею. Вони змінюють не лише літню гуму на зимову, а й гарні легкосплавні диски, які можуть постраждати за умов зимового сезону.

Варто відзначити, що легкосплавні диски мають низку переваг. До них, крім зовнішнього вигляду, відноситься невисока вага, що покращує динаміку автомобіля та знижує витрату палива. Надійність у легкосплавних дисків також висока – вони стійкі до легких ударів навіть за негативних температур.

Тим не менш, незважаючи на всі ці переваги, в холодну пору року рекомендується використовувати штампування. Причина в тому, що взимку температура може опускатися до -30, а іноді навіть до -40 градусів. Не дивно, що в такі суворі морози властивості металу, що використовується під час виробництва литих дисків, суттєво змінюються. Якщо при -20 градусах “лиття” стає менш міцним, то при температурі -40 градусів і нижче такі диски можуть стати крихкішими.

Крім того, через складний дизайн і безліч спиць литі диски легко заповнюються снігом і покриваються льодом. Це призводить до дисбалансу і, як наслідок, до вібрацій на кермі. Це не тільки сильно втомлює та напружує водія, але також скорочує ресурс підвіски.

Також варто враховувати, що покриття литих дисків не виносить реагентів, якими рясно посипаються дороги у містах. Підсумовуючи, можна сказати, що використання “лиття” взимку можливе, але тільки якщо у вашому гаманці достатньо коштів, і ви їздите в місті з хорошим дорожнім покриттям та очищеними дорогами. В іншому випадку сталеві “штампування” залишаються оптимальним варіантом.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!