Експерт розповів, як не отримати штраф за брудні номери

Навесні доволі часто українських автомобілістів штрафують за брудні номерні знаки. Зараз сума штрафу становить 850 грн, а за повторне порушення доведеться сплатити вже 1700 грн.

Згідно ПДР водієві забороняється керувати транспортним засобом з забрудненим номерним знаком, що не дає змоги чітко визначити символи номерного знаку з відстані 20 метрів (2.9.в ПДР). Оштрафувати водія можуть навіть якщо не читається хоча б один символ.

Юристи зауважують, що підставою для накладення штрафу може бути лише зроблена інспектором фото-, відеофіксація номерів на відстані 20 метрів. Крім того, правоохоронцями мають бути проведені відповідні заміри цієї відстані.

Найпростіше, це після зупинки авто поліцією якнайшвидше усунути порушення: протерти номерні знаки серветкою тощо. Після цього, можна попросити стражів порядку надати для ознайомлення фото-, відеодокази з ознаками порушення.

Таким чином, якщо правоохоронці не зафіксували такого правопорушення на відстані 20 метрів, то штраф за брудні номери є незаконним і підлягає скасуванню.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело Дорожній Адвокат

Коментарі
Завантаження...