Експерт попередив про небезпеку експлуатації автомобіля з несправними амортизаторами

Сторонні звуки в підвісці при їзді розбитими після зими дорогами нагадують водіям про те, що в їхньому автомобілі не все гаразд. Амортизатори насамперед піддаються весняному стрес-тесту. Але що буде, якщо продовжити експлуатувати машину із несправними амортизаторами?

“Справа в тому, що їзда на авто з несправними амортизаторами – це як подорож на атракціоні: є високий ризик втратити контроль над машиною”, – повідомив головний інженер мережі автосервісів.

Автовласники часто припускаються помилки, продовжуючи їздити на авто, де пошкоджений лише один або два амортизатори. Це, своєю чергою, веде до скорочення терміну служби багатьох інших частин підвіски, які змушені переносити додаткові навантаження. Стійки, сайлентблоки, кермові наконечники, шарові – всі вони піддаються додатковому зносу.

Як виявити проблеми з амортизаторами? Наприклад, якщо ваше авто раптом починає змінювати траєкторію при гальмуванні, з’являється нерівномірне зношування шин і масляні потьоки на амортизаторах, або є розгойдування кузова при проїзді нерівностей. Ось це вже безпосередньо впливає на безпеку авто на дорозі. Якщо в машині є подібні проблеми, варто звернутися в автосервіс, повідомляє ampercar.com.

Виробники рекомендують міняти амортизатори кожні 80 тисяч кілометрів або 1 раз на три роки. Але все залежить від умов експлуатації, тому робити діагностику ходової частини автомобіля краще двічі на рік.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!