Для українських водіїв планують запровадити штрафні бали та нові покарання

В Україні готуються реформувати систему санкцій для українських водіїв, а також заснувати штрафи для автомобілістів за нові порушення. Відповідні законопроєкти підготовлено для розгляду у Верховній Раді.

Заступник голови парламентського комітету з транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко вніс на розгляд законодавчого органу одразу кілька ініціатив, пише «Твоя машина». Одна з них стосується введення системи штрафних балів за порушення ПДР. При досягненні певної кількості пунктів будуть вилучати водійські права. За радянських часів в Україні вже існувала подібна система, коли за кожну провину водієві робили позначки в спеціальному талоні.

Крім того, пропонується посилити відповідальність за порушення швидкісного режиму. Якщо раніше перевищувати гранично допустимі значення без штрафу можна було в межах 20 км/год, то після ухвалення нового закону це правило приберуть. Також нардепи хочуть штрафувати водіїв за гучний вихлоп і дрифт. Розмір стягнень при цьому обчислюватиметься десятками тисяч гривень.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!