Дешевше майже в 1,5 рази: Peugeot та Citroеn тихо повернули в лінійки дизельні модифікації Rifter та Berlingo

Французькі автовиробники Peugeot та Citroën змушені були повернути в лінійку своїх компактвенів Rifter та Berlingo версії з дизельними двигунами через різке падіння попиту на електромобілі цих моделей.

Спочатку «черевички» нового покоління, що дебютували два роки тому, пропонувалися лише з електричною силовою установкою потужністю 136 к.с. та акумулятором ємністю 50 кВт·год. Однак у 2022–2023 роках продажі впали на 30–40% через високі ціни на електроверсії.

Щоб залучити покупців, Peugeot та Citroën терміново запустили у виробництво дизельні модифікації Rifter та Berlingo з 1,5-літровим турбодизелем у двох варіантах потужності – 100 та 136 к.с. Базові версії оснащуються механічною коробкою, а в топ-комплектаціях доступний 8-ступеневий автомат.

Ключовою перевагою дизельних «каблучків» стала значно нижча ціна, ніж електромобілі. У Франції Peugeot Rifter зі 100-сильним дизелем коштує від 26 830 євро, що на 10 000 євро дешевше, ніж електрична версія e-Rifter.

Аналогічна ситуація і в Німеччині — дизельний Citroën Berlingo обійдеться щонайменше 26 090 євро, тоді як за e-Berlingo доведеться заплатити 36 940 євро. Найбюджетніший автомобіль з 1,2-літровим бензиновим турбомотором (110 к.с.) доступний за 24 890 євро.

Повернення дизельних версій у гамму відбулося тихо, без рекламної кампанії. На офіційних європейських сайтах Peugeot і Citroën, як і раніше, позиціюються як основні моделі лінійок Rifter і Berlingo.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело motor1.com