Чим відрізняється електронне посвідчення водія від звичайного

Е-посвідчення водія запрацювало в Україні з 23 травня 2023 року.

Кілька тижнів тому у МВС представили концепцію електронного посвідчення водія та електронного техпаспорта. Починаючи з 23 травня в Україні з’явилася можливість повноцінного використання електронних документів не лише разом із фізичними, а й можливість отримати лише електронні документи.

Таким чином зараз українці можуть оформити електронне посвідчення водія або електронний техпаспорт (і не отримувати фізичний документ). При цьому електронним техпаспортом українці зможуть скористатися лише з вересня 2023 року, коли в Україні має запрацювати розмитнення авто у Дії.

Водночас оформити посвідчення водія в електронному форматі можна вже з 23 травня 2023 року. Електронне посвідчення водія можна замовити як онлайн (через Дію або Електронний кабінет водія), так і офлайн в Сервісному центрі.

При цьому в Сервісних центрах зазначили, що за бажання водія отримати фізичний документ недостатньо буде просто його “роздрукувати” Сервісному центрі. Так, водієві потрібно буде замовити повноцінну послугу обміну посвідчення водія з оплатою всіх адміністративних послуг та вартості бланків.

Електронне посвідчення водія, яке відображатиметься в Дії матиме таку ж юридичну силу, як і фізичне. Також при оформленні електронного посвідчення водія українцям не потрібно буде платити за адміністративні послуги та бланкову продукцію.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!