Чи можна не купувати автоцивілку, якщо є КАСКО?

Нерідко виникає питання, чи потрібен поліс ОСЦПВ на машину, якщо у водія вже є дорогий і надійний захист у вигляді КАСКО. Враховуючи величезну і принципову різницю між цими двома видами страхування, важливо розуміти, від чого можна відмовитись, а який договір доведеться все-таки оформити, щоб уникнути покарання та інших негативних наслідків.

Без якої страховки заборонено сідати за кермо

В Україні запроваджений єдиний поліс автострахування, який має обов’язковий характер — автоцивілка (ОСЦПВ). Страховка гарантує покриття збитків потерпілим у ДТП з вини власника поліса (або будь-якого іншого водія, який керує автомобілем, маючи на те право). Закон не звільняє автомобілістів від оформлення автоцивілки за наявності актуального КАСКО, оскільки сфера дії другого поліса кардинально відрізняється від першого.

На автомобіліста чекає низка жорстких покарань за відсутності автоцивілки або простроченого терміну її дії:

 • Адміністративний штраф — від 425 грн до 850 грн;
 • Самостійна компенсація збитків постраждалих в ДТП з вашої вини.

Що покриває КАСКО та навіщо він потрібний?

На відміну від ОСЦПВ, КАСКО має широкий набір ризиків, що покриваються. Якщо автоцивілка страхує відповідальність водія, то в КАСКО об’єктом страхування виступає саме транспортний засіб. Перелік ризиків буває різним. Однак найпоширенішими є:

 • викрадення;
 • повне знищення ТЗ або часткове його пошкодження;
 • пожежа;
 • протиправні дії третіх осіб;
 • дорожньо-транспортна пригода (ремонт особистого автомобіля, навіть якщо ви винуватець аварії).

Сьогодні страхові компанії удосконалили лінійку продуктів і пропонують КАСКО з ризиками, пов’язаними з воєнними діями (наприклад, пошкодження авто внаслідок падіння уламків ракети). Його також можна купити з розширеною територією дії — Україна+Європа. У той час як ОСЦПВ працює тільки всередині країни.

КАСКО купується за бажанням, щоб максимально убезпечити авто від можливих форс-мажорів. Його наявність потрібна також, якщо авто знаходиться у кредиті.

Без КАСКО вас не штрафує поліція, оскільки поліс оформляється за бажанням.

Якщо ви потрапили в ДТП з ОСЦПВ та КАСКО

Розглянемо два сценарії:

 • ДТП з вашої вини;
 • ДТП без вашої вини.

ДТП з вашої вини

Ставши винуватцем аварії, ви повинні будете:

1 — відшкодувати збитки потерпілих. У цьому вам допоможе автоцивілка. Ваша страхова компанія заплатить третім особам за відновлення машини та лікування водія/пасажирів.

2 — відремонтувати власний транспорт. Тут ви вже можете звернутися до свого страховика з КАСКО за відшкодуванням. СК відремонтує авто в межах умов вашого договору.

Так, ви вирішуєте проблему коштами страхових компаній по двох полісах, без фінансових витрат з особистої кишені.

ДТП без вашої вини

Якщо ви стаєте постраждалим через когось, то маєте право вибрати, за яким полісом відремонтувати машину:

 • за полісом ОСЦПВ винуватця ДТП;
 • за своїм КАСКО.

Іноді резонно звернутися у свою страхову по КАСКО, щоб прискорити процес і отримати якісніше обслуговування, оскільки ви ніколи не можете бути на 100% впевненим в надійності страхової компанії винуватця.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!