Через пожежу на підприємстві Renesas світове виробництво автомобілів скоротиться на 7%

Пожежа, яка мала місце 19 березня на одному з найбільших підприємств Renesas Electronics в Японії, на думку галузевих аналітиків, буде коштувати світовому автопрому скорочення обсягів випуску продукції на 1,6 млн машин в другому кварталі, що відповідає зниженню на 7% від планового обсягу. Наслідки можуть відчуватися і через шість місяців після пожежі.

Як уточнює Nikkei Asian Review, компанія не розраховує повернутися до нормальної діяльності підприємства до середини липня. Частину пошкодженого обладнання вдасться замінити у квітні, але деяке обладнання буде відновлено не раніше червня. Повітря в чистих кімнатах після пожежі насичений хлором і сажею, саме ці частинки стали причиною виходу з ладу обладнання, не порушеного безпосередньо горінням. За оцінками Renesas, усунення наслідків пожежі, яка триватиме не менше чотирьох місяців, спричинить втрати в розмірі від $158 до $218 млн.

Надолужити згаяне компанія розраховує не раніше другого півріччя, але навіть в цьому випадку доведеться залучати сторонніх підрядників типу TSMC для збільшення обсягів випуску продукції на тлі загального дефіциту. На момент, що передує пожежі, підприємство в префектурі Ібаракі працювало з 90-процентним завантаженням. Renesas є другим за величиною в світі виробником спеціалізованої електроніки, контролюючи 20% сегменту, в результаті пожежі постраждають клієнти не тільки в Японії, але і в Європі та США.

Японські автовиробники вже оцінили масштаби збитку. Toyota Motor заявила, що запасів чипів вистачить до червня, а надалі виробництво автомобілів неминуче доведеться скорочувати. Honda Motor розраховує зіткнутися з проблемами вже до кінця квітня. Nissan Motor усвідомлює, що впливу пожежі на підприємстві Renesas теж уникнути не зможе, але боязко розраховує компенсувати негативний ефект збільшенням обсягів виробництва автомобілів восени та на початку наступного року.

Галузеві аналітики вважають, що вплив пожежі буде відчуватися протягом шести місяців, як мінімум. На автопром в Японії припадає 18% експорту і 15% загального обсягу промислового виробництва, для економіки країни ця галузь дуже важлива.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело asia.nikkei.com

Коментарі
Завантаження...