BMW почала використовувати квантові обчислення
Баварський автовиробник повідомив позавчора про перехід на квантові обчислення. BMW почне застосувати квантові комп’ютери з метою застосування більш ефективних способів придбання численних компонентів для своїх моделей, що випускаються зараз або планують вийти в майбутньому.
Зазначається, що німецька компанія використовує комп’ютери Honeywell. Першою моделлю став квантовий комп’ютер H0, а потім підтягнулася й новіша H1. Саме ці пристрої с обчисленням нової генерації допомагають автовиробнику визначити, які компоненти повинні бути куплені у якого постачальника та в який час.
В BMW зазначають, що це дозволяє забезпечити найменші витрати за умови виконання усіх виробничих графіків. Зокрема, один з постачальників може поставити необхідні компоненти швидше, а інший – дешевше. Квантові обчислення дозволяють оптимізувати вибір з безлічі пропозицій.
Треба зауважити, що відстеження доступності компонентів і цін на них від різних постачальників в режимі реального часу – це, дійсно, досить складне завдання, особливо для звичайних комп’ютерів з бінарною схемою. Тому в компанії BMW сподіваються, що використання квантових комп’ютерів допоможе їм значно поліпшити виробничі процеси.
Нагадаємо, що BMW – не перша компанія, яка тестує квантові обчислення для виробничих потреб. Компанія Volkswagen теж використовує цю технологію, але більше для розробки досконаліших систем управління дорожнім рухом.
Як каже керівник ІТ-відділу BMW Group Юліус Марсо, компанія почала придивлятися до квантових обчислень ще у 2018 році, і є багато ідей, де вони можуть стати у пригоді. Квантові обчислення можуть також допомогти поліпшити роботу акумуляторів в електрокарах та забезпечити оптимальне розміщення зарядних станцій.
Крім того, обчислювальна технологія нової генерації може допомогти вирішити безліч завдань у сфері дизайну та у галузі виробництва: від ціни й безпеки до аеродинаміки та довговічності.
“Наші експерти очікують, що пройде ще кілька років, перш ніж справжні квантові комп’ютери можна буде використовувати в комерційних цілях”, – зауважив Марсо.