Безпілотні вантажівки Daimler з’являться на дорогах загального користування у 2027 році

Daimler Truck, дочірня компанія Mercedes-Benz, представила прототип автономної вантажівки, яка прокладе шлях до повністю безпілотних вантажних перевезень до 2027 року. Вантажівка eCascadia створена Daimler спільно з компаніями Torc і Waymo і є повністю електричною версією популярної моделі Freightliner Cascadia. Daimler збирається запустити в 2027 році вантажні перевезення на середні дистанції на південному заході США.

У якийсь момент здавалося, що автономні вантажівки випередять роботаксі та особисті автономні транспортні засоби на ринку, але на шляху до масового впровадження безпілотних вантажоперевезень знайшлося багато перешкод. Багато компаній, які займалися безпілотними вантажівками, припинили свою діяльність, а інші відмовилися від планів щодо їх впровадження через брак фінансування та тривалий термін розробки.

Щобільше, громадська думка щодо безпілотних транспортних засобів має негативну тенденцію частково завдяки невдачам таких компаній, як Tesla та Cruise, автомобілі яких стали учасниками цілого ряду серйозних дорожньо-транспортних пригод. Проте генеральний директор Tesla Ілон Маск (Elon Musk), як і раніше, робить ставку на масове виробництво повністю автономних роботаксі.

Daimler Truck «цілком відданий» запуску автономного Freightliner у серійне виробництво, але тільки тоді, коли компанія визнає технологію досить безпечною, щоб розпочати випробування на дорогах загального користування. “Наша мантра – це марафон, а не спринт”, – пояснила журналістам голова глобальної групи автономних технологій Daimler Джоанна Батлер (Joanna Butler).

Daimler ефектно представила першу версію своєї безпілотної вантажівки ще в 2015 році, продемонструвавши робочий прототип під назвою Freightliner Inspiration Truck на греблі Гувера та організувавши тестові заїзди на гоночній трасі Las Vegas Motor Speedway. На виставці Consumer Electronics Show 2019 компанія Daimler показала передсерійну версію цієї вантажівки. Тоді ж Daimler Truck придбала компанію Torc – розробника програмного забезпечення для безпілотних автомобілів. У 2020 році було укладено партнерську угоду з Waymo, дочірньою компанією Google.

Прототип, представлений Daimler сьогодні, працює під управлінням системи Torc, але компанія заявляє, що також вироблятиме вантажівки, що використовують технологію Waymo. Постачальником лазерних лідарних датчиків було обрано Aeva Technologies. Крім лідарів, вантажівка має в своєму розпорядженні три радари ближнього, шість радарів далекого і ще чотири радари наддалекого радіуса дії.

За словами Батлер, водії будуть знаходитися в автомобілі під час випробувань і братимуть управління на себе в особливо складних сценаріях, таких як доставка на «останній милі» або екстрені ситуації, хоча команда інженерів компанії вже розробляє більш футуристичні конструкції, в яких відсутні традиційні елементи управління, такі як кермо.

Важливо відзначити, що, хоча демонстраційний зразок автономної вантажівки Daimler повністю електричний, компанія спроєктувала свою систему безпілотного керування незалежною від виду трансмісії. Таким чином, компанія зможе надати клієнтам низку моделей залежно від їх конкретних потреб, аж до рухових установок водневих паливних елементів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!