Автовиробники почали стикатися з дефіцитом електропроводки – це може прискорити перехід на випуск електромобілів
Події останніх місяців найчастіше впливають на прискорення переходу транспорту на електротягу, ніж діють проти. Якщо зростання вартості літієвих акумуляторів уповільнює процес, то нестача електропроводки, яка у великій кількості випускалася на території України, може підштовхнути автомобільні компанії до якнайшвидшого переходу на випуск транспортних засобів нового покоління.
Як пояснює Reuters після опитування більш ніж десятка представників галузі, у середньому автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння може налічуватися до 5 км електропроводки. Досі процес її виготовлення важко піддавався автоматизації, а кожна модель автомобіля в цьому відношенні була унікальна, що ускладнювало швидке переналаштування виробництва під нову номенклатуру. Виробники автокомпонентів намагалися розміщувати підприємства з випуску автопроводки в країнах із дешевою робочою силою, для багатьох європейських брендів таким виробничим майданчиком донедавна залишалася Україна.
Марка Bentley залежала від постачання проводки з території України настільки, що спочатку боялася втратити до 40 % обсягів виробництва автомобілів у поточному році, а також почала замислюватися про необхідність зупинити підприємство на кілька місяців через дефіцит даного виду компонентів. Багато автовиробників орієнтуються на Tesla та інші компанії, які розпочали свою діяльність в автомобільному бізнесі з виробництва саме електромобілів. Машини цього типу вимагають набагато менше кабельних з’єднань, проводку можна випускати окремими модулями на автоматизованих лініях, які швидко перебудовуються під новий асортимент – скажімо, за кілька тижнів замість звичайних шести місяців.
Оскільки життєвий цикл автомобілів з ДВЗ у глобальному вимірі добігає кінця, більшість учасників ринку не бачить сенсу змінювати дизайн класичних авто з метою переходу на використання сучасної проводки. У такій ситуації доцільно відразу переходити на випуск електромобілів із їхньою оптимізованою інфраструктурою. Звичайно, сучасних проблем галузі це ніяк не вирішує, а тому поки що автовиробники звертаються за класичною проводкою до постачальників у Мексиці, Марокко, Тунісі, Польщі, Сербії та Румунії.