Автопілот у вантажівках обходитиметься власникам удвічі дешевше ніж наймані водії

Експерименти з розробки автоматичних вантажівок проводять багато великих автовиробників, включаючи і російський КамАЗ, але до практичної реалізації накопичених ідей ще дуже далеко, як розповідає публікація Reuters. Замість зарплат водіям компанії в майбутньому будуть витрачатися на оплату автопілота, але ці витрати мають бути вдвічі меншими.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на коментарі двох представників транспортної галузі. Принаймні стосовно американських реалій економіка процесу виглядає саме так. Наразі питомі витрати на транспортування вантажів на 40% визначаються оплатою праці водіїв. Експлуатація автономних вантажівок не буде позбавлена ​​цієї складової повністю, оскільки замість зарплати водіям компаніям доведеться робити відрахування оператору систем автопілота, але ці витрати будуть явно нижчими за поточний рівень.

Існує і деяка невизначеність з витратами на ремонт та обслуговування автономних вантажівок, адже вони будуть експлуатуватися інтенсивніше, без перерв на обід та відпочинок, а їх технічне обслуговування пристроїв ускладниться за рахунок складних бортових комп’ютерів, камер, радарів та лідарів. Частіше доведеться робити планове технічне обслуговування.

Американські транспортні компанії поки що придивляються до досвіду розробки автономних магістральних тягачів і не соромляться брати участь в експериментах з максимальною кількістю учасників ринку, але економічні міркування говорять про те, що нинішнім далекобійникам поки не слід боятися втратити роботу.

По-перше, зараз потреба ринку США у водіях вантажівок досягає 80 тисяч людей, а в експлуатації по всій країні знаходяться 2,3 млн машин. Навіть якщо всі виробники автоматизованих тягачів разом випустять кілька сотень тисяч машин до кінця десятиліття, на повну заміну автопарку знадобляться довгі роки. По-друге, автопілот доцільно застосовувати при магістральних перевезеннях, оскільки монотонний рух трасою краще піддається автоматизації. Щоправда, поки що випробування зосереджені в Аризоні та Техасі, де досить суха погода та мало опадів, а тому автоматична навігація вантажного автопоїзда під час дощу та снігопаду є досить складним завданням. Зрештою, людина за кермом ще довго залишиться на міських маршрутах, де складніша дорожня обстановка.

Експерти Pitchbook очікують, що світовий ринок автоматичних вантажних перевезень збільшить свої обороти з $530 млн наступного року до $167 млрд до 2035 року. Автоматичні транспортні засоби повинні збільшити вантажопідйомність та знизити собівартість перевезень. Компанія TuSimple готова надати свою калькуляцію собівартості послуг автоматичних вантажівок протягом найближчих місяців. Поки що вона, як і багато конкурентів, зазнає збитків — минулого року вони досягли $411 млн.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело reuters.com