Автомобілістам розповіли про безпідставні зупинки під час «профілактичних заходів»

Дорожній Адвокат пояснив норму закону про те , що поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі якщо така зупинка здійснюється під час проведення профілактичних заходів.

“Законопроектом №2695 було передбачено доповнити ст.35 Закону «Про національну поліцію» додатковою підставою для зупинки: «Поліцейський може зупиняти транспортні засоби у разі якщо така зупинка здійснюється під час проведення профілактичних заходів з метою проведення огляду водіїв для перевірки на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння…».

Законопроект був ухвалений у першому читанні на сесії Верховної ради більшістю голосів депутатів. У разі підписання закону, працівникам поліції надавалось законне право зупинення будь-якого транспортного засобу з метою проведення огляду на стан сп’яніння.

Однак, 02.11.2020 на засіданні комітету Верховної ради вказану норму щодо безпідставних зупинок під час «профілактичних заходів» вилучено із Законопроекту №2695.

Таким чином, на сьогодні діє стаття 35 Закону «Про національну поліцію», якою передбачено конкретні підстави для зупинки працівниками поліції транспортних засобів.

Тобто поліція не матиме права зупиняти всі автомобілі підряд, коли їм заманеться. Зупинка може здійснюватись лише на основі конкретних чітких підстав, передбачених статтею 35 Закону «Про національну поліцію.”

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело Дорожній адвокат