Автомобілі відомих марок удвічі втратили в якості лише за 10 років

Нові автомобілі відомих брендів, куплені за останні кілька років, виявилися вдвічі менш якісними, ніж ті, що були придбані у 2010 році. І в майбутньому ситуація буде лише гірша. Такого висновку дійшли дослідники зі США, які також оцінили марки машин за їхньою надійністю, склавши рейтинг — від більш до менш якісних автомобілів.

Щороку американський центр споживчих досліджень компанії JD Power оприлюднює власний аналіз якості нових марок автомобілів. Він базується на кількості поломок, що виникли у 100 нових машинах протягом перших трьох місяців володіння ними. В опитуванні зібрано досвід 93380 покупців автомобілів, випущених у 2023 році. Анкета складалася з 223 питань, що охоплюють усі аспекти водіння.

Проаналізувавши відповіді, дослідники дійшли висновку, що кількість проблем, пов’язаних із керуванням новими авто, вдвічі перевищує аналогічний показник 2010 року. Фахівці впевнені, що у майбутньому ситуація лише погіршиться. А оскільки у них були дані за всі попередні роки, також вдалося оцінити динаміку виникнення порушень роботи автомобілів.

З’ясувалося, що середній показник по всіх марках машин за останні 12 років розподілився наступним чином: 43 відсотки проблем виникає в перші три місяці водіння, 57 відсотків – у наступні 33 місяці. Хоча між марками автомобіля існують відмінності, дослідники з’ясували, що в цілому динаміка порушень йде в бік погіршення якості.

Вчені оцінили також марки машин від менш якісної до якіснішої. На першому місці опинився бренд Lexus — його вважали найнадійнішим автомобілем, на останньому — Land Rover. Друге місце посів Porsche, третє – Bulck, четверте – Toyota, п’яте та шосте – Chevrolet та Kia відповідно. А ось у шістку найгірших, крім Land Rover, увійшли Chrysler, Volvo, Jeep, Volkswagen та Audi. Mazda, Infiniti, Nissan, Mercedes-Benz та GMC опинилися в середині списку. Дослідники мали дані далеко не за всіма марками автомобілів – до рейтингу потрапили лише 29 із них.

Фахівці вважають, що погіршення якості авто частково пов’язане з пандемією і кадровими та іншими проблемами, що виникли у зв’язку з цим, що впливають на процес виробництва, подібно до снігового кому. Адже автомобілі складаються з тисяч деталей, кожна з яких може бути зроблена в різних місцях. Це створює проблеми з якістю готового продукту. Крім пандемії, на процес виробництва машин вплинуло впровадження нових, недостатньо налагоджених технологій, що з’явилися за останні роки. Тому дослідники порадили тим, хто зібрався купувати вживані авто, звернути увагу на їхній рейтинг.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело jdpower.com