Автомеханік розповів, як збільшити термін служби автоматичної коробки передач

Водіям ще рано відмовлятися від звички прогрівати свої машини перед поїздкою. Але часто цей процес проходить з помилками, особливо коли йдеться про прогрівання трансмісії, про яку забувають, приділяючи більше уваги двигуну. Автомеханік розповів як можна збільшити ресурс автоматичної коробки передач. Зараз багато машин оснащені автоматичними коробками передач. Але про те, що АКПП потрібно прогрівати, перш ніж вирушити в дорогу, практично ніхто не каже.

Водії частенько думають, що якщо машина стоїть, а ДВЗ працює, то коробка перемикання передач прогрівається разом з мотором. У певному сенсі це так, але насправді вона отримує лише малу частину потрібного тепла. На практиці мастило в коробці прогрівається тільки через 5-10 хвилин після того, як машина рушить з місця. Але під час прогріву варто пам’ятати, що навантаження на “автомат” краще не збільшувати.

Починати рух слід плавно, не перевищуючи обертів двигуна вище 2,5-3 тисяч. Коли коробка погріється, тоді можна перейти на стандартний стиль водіння. Але від раптових прискорень під час прогріву краще відмовитися, щоб не прискорити зношування коробки передач.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!