Автоінструктор пояснив, як треба їздити взимку, щоб не опинитися у кюветі

Будь-якому автолюбителю відомо, що взимку потрібно дотримуватися спокійного і акуратного стилю водіння. Це допоможе уникати непередбачених обставин і дасть гарантію безпеки. Примітно, що не всі розуміють, про які нюанси в даному випадку йдеться, про що розповів автоінструктор в інтерв’ю порталу ampercar.com.

Отже, що водій бачить на дорогах взимку? Зрозуміло, це сніг і лід. Тут будь-який автомобіліст ризикує на якийсь час втратити контроль над машиною. Примітно, що в такі моменти проскакує якийсь страх, який властивий навіть досвідченим водіям. Боротися з ним немає сенсу, адже це банальний інстинкт самозбереження. Інша річ, що страх не повинен затьмарювати свідомість. Автолюбитель, виїжджаючи на слизьку дорогу, спочатку має бути готовим до зустрічі з труднощами.

Подібним може виступати звичайний замет, коли колеса втрачають зчеплення з проїжджою частиною і автомобіль на якийсь час стає некерованим. Виникає питання, що робити за таких обставин, адже надії на електронних помічників немає? Незалежно від того, яким типом приводу оснащений автомобіль, потрібно діяти спокійно і без найменших зволікань. Паніка та бездумне обертання кермом зі спробою зупинити авто ні до чого доброго не приведуть.

На передньопривідній машині траєкторія руху вирівнюється шляхом підрулювання в протилежний бік від занесення з додаванням газу. На автомобілі із заднім приводом, навпаки, колеса вивертають у бік проти занесення, а газ не додається. На ТЗ з повним приводом діють аналогічно залежно від того, на яку вісь припадає більший крутний момент. Нераціональне додавання газу в будь-якій ситуації може призвести до аварії.

Втрата зчеплення з дорогою – це не єдине негативне явище, з яким може зіткнутися автолюбитель у зимову пору року. Є ще так звані труднощі із уповільненням, коли навіть система ABS не захищає від ковзання по зледенілій трасі. Допомагає в цьому випадку дотримання дистанції та швидкісного режиму. Якщо все це є в сукупності і водій стежить уважно за дорогою, то йому навряд чи доведеться уповільнювати автомобіль шляхом втискання педалі гальма.

Також не можна не згадати про використання гуми відповідно до сезону. Багато автомобілістів, спираючись на свій досвід і проживання в межах міста, вибирають всесезонні покришки, які для нашого регіону не підходять, адже тут бувають заморозки аж до – 10-20 градусів Цельсія, коли та всесезонка стає дубовою і повністю втрачає свої властивості. На зиму авто обов’язково перевзується у відповідну гуму. Вона має більш м’яку структуру і належним чином забезпечує зчеплення із засніженою або зледенілою дорогою.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!