Автоелектрик назвав 3 простих способи продовжити життя акумулятора на авто з пробігом

Навіть якщо батарея, встановлена ​​на автомобілі, є найнадійнішою і найдорожчою, згодом вона неминуче почне деградувати і в якийсь момент вимагатиме заміни. Портал ampercar.com з’ясував у автоелектрика з 25-річним стажем, як можна наперед визначити, що батарея ось-ось вийде з ладу, і чи можна якимось чином відтягнути момент її заміни.

У деяких моделях автомобілів можна знайти індикатор рівня заряду акумулятора. Але, на жаль, у більшості сучасних машин цю корисну функцію вже прибрали, залишивши лише тривожну червону іконку, яка сигналізує про проблеми з АКБ.

Стандартні “кислотні” акумулятори часто встановлюються прямо на заводі. На заводській лінії зазвичай застосовуються цілком якісні АКБ, але, якими б вони не були хорошими на старті, всі ці акумулятори в результаті неминуче стикаються з тим самим фатальним процесом – сульфатацією. Це хімічна реакція, внаслідок якої утворюється сульфат свинцю, який поступово осідає на пластинах, порушуючи їхнє функціонування. Чим сильніше розряджений акумулятор, тим ближче його “кінець”.

Часті глибокі розряди акумулятора значно скорочують його життєвий цикл. Причини розряду можуть бути різними: короткочасні поїздки, різкі перепади температури, збої в роботі генератора або банально слабкий контакт на клемах. У морозні дні запуск двигуна вимагає підвищеного споживання енергії, але, на щастя, в наших реаліях багато хто звик прогрівати машину, що дозволяє частково заповнювати заряд навіть на малих відстанях. Щоб продовжити життя акумулятора, важливо регулярно оглядати клеми, очищати їх від продуктів окислення та нальоту, а також обробляти спеціальними засобами для запобігання корозії. До генератора також слід відноситися з підвищеною увагою – навіть невелика поломка вимагає втручання автоелектрика, інакше ресурс АКБ швидко скорочуватиметься.

Найгірший сценарій для будь-якого водія – коли акумулятор виходить з ладу в невідповідний момент. Щоб уникнути такого розвитку подій, слід регулярно перевіряти його стан. Наприклад, коли водій перевіряє рівень мастила або заливає незамерзайку, важливо приділити трохи уваги батареї. Багато акумуляторів оснащені індикатором заряду. Якщо помітний яскравий зелений поплавець, це добрий знак: батарея заряджена і готова до роботи. Якщо зелений відтінок почав тьмяніти, то обсяг заряду стає меншим, але поки його вистачить для запуску мотора. Однак відсутність будь-якого кольору або поява червоного поплавця – тривожний сигнал: акумулятор на межі виснаження. Заряджаючи при необхідності АКБ, а також своєчасно доливаючи дистильовану воду, можна суттєво продовжити термін роботи акумулятора.

Якщо при запуску двигуна стартер крутить дуже повільно і фари починають ледь помітно мерехтіти – це тривожний сигнал. Цілком можливо, що наступного морозного ранку завести авто не вийде взагалі. Надійні акумулятори відомих виробників зазвичай справно виконують свої функції щонайменше п’ять-шість років, а при гарному догляді можуть “дотягнути” і до восьми років. Тут ключове слово – правильний вибір. Мало хто замислюється про гарантійні терміни. Якщо виробник АКБ впевнено надає гарантію на три роки, це означає, що він впевнений як свою продукцію. Якщо гарантія обмежена лише роком, від такої покупки варто відмовитись.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!