Audi представила електричне крос-купе Activesphere EV із системою доповненої реальності

Компанія Audi представила концепт електричного крос-купе Activesphere EV. Він передбачає як ручне, так і автономне управління, отримав підвіску зі змінною висотою, а також бампери, що трансформуються, і бічні пороги для підвищення безпеки при русі бездоріжжям.

Довжина автомобіля складає 4,98 м, ширина дорівнює 2,07 м, а висота – 1,60 м. Колісна база складає 2,97 м. Автомобіль оснащений 22-дюймовими колесами. В наявності багажник об’ємом 346 літрів. Доступ до нього надається за допомогою ліфтової системи підйому заднього скла. У центр даху інтегровано багажник для лиж.

У салоні автомобіля є чотири посадкові місця для максимального комфорту водія та пасажирів. В концепті Activesphere EV втілено активне використання технології доповненої реальності як для керування самим автомобілем, так і для використання його мультимедійних можливостей, тому сам інтер’єр Activesphere EV мінімалістичний.

Електромобіль оснащений системою цифрових камер, що передають картинку того, що відбувається позаду нього, на цифровий дисплей усередині салону.

Для пасажирів пропонується використання AR-окулярів, за допомогою яких надається інформація про стан автомобіля та статус поїздки. З їх допомогою, а також за допомогою жестів здійснюється управління мультимедійними можливостями і додатковими функціями Activesphere EV.

Окуляри доповненої реальності також можна використовувати при активному відпочинку, наприклад при заміських поїздах на велосипеді. Вони відстежують стан здоров’я людини (пульс, серцебиття), оснащені системою навігації, а також покажуть відстань і напрямок до Activesphere EV, що знаходиться на стоянці.

Для ручного режиму керування автомобіль оснащений панеллю, що висувається, з сплощеним зверху і знизу кермом-штурвалом.

Більшість технічних характеристик Activesphere EV компанія з очевидних причин не розкрила – це концепт-кар. Однак автовиробник зазначив, що запас ходу Activesphere EV на одному заряді становить понад 600 км, він використовує 800-вольтову архітектуру та підтримує зарядку потужністю 270 кВт. Також зазначається, що заряджання батареї Activesphere EV ємністю 100 кВт·год від 5 до 80 % займає 25 хвилин. А для заповнення запасу ходу більш ніж на 300 км вистачить і 10 хвилин.

Activesphere EV є вже четвертим концептом «сферичного» сімейства концептуальних рішень Aiudi, в яке також входять родстер Skysphere , чотиридверне купе Grandsphere і мінівен Urbansphere .

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело engadget.com