Audi модернізував позашляховик RS Q e-tron для Дакара

Він отримав новий полегшений кузов із меншим центром тяжіння.

Німецька компанія Audi ще рік тому представила ралійний RS Q e-tron, в якому об’єднала всі свої напрацювання позашляховиками і гібридними силовими установками. Цей спеціалізований гоночний автомобіль був створений для змагань на витривалість, і фактично зміг здобути перемогу в першому ж виїзді в березні 2022 року на Abu Dhabi Desert Challenge. Керуючись досвідом, отриманим під час розробки цієї машини, німці представили нову версію RS Q e-tron E2.

З першого погляду можна зрозуміти весь масштаб змін. Але насправді у E2 зовсім новий кузов. Керівник Audi з дизайну RS Q e-tron Аксель Леффлер каже, що у новому позашляховику жодну деталь кузова не взяли від попередника.

У E2 видозмінилися передні та задні крила, кокпіт став трохи ширшим, а кузов отримав більш вузькі та аеродинамічні форми для кращого лобового опору. В результаті вага кузова зменшилася у порівнянні з попередником. Центр тяжкості також став нижчим, і хоча ці зміни не збільшили максимальну швидкість RS Q e-tron E2 (вона обмежена електронікою на 170 км/год відповідно до правил ралі-рейдів), зате обтічність покращена на 15 відсотків.

Під капотом e-tron E2, як і раніше, ховається двигун внутрішнього згоряння, що працює як генератор для батарей. У рух позашляховик приводять два електромотори, встановлені на передній та задній осі. Щоб заощадити ще більше енергії, Audi оптимізувала енергоспоживання деяких бортових систем. Перший виїзд RS Q e-tron E2 відбудеться у жовтні на Ралі Марокко. Якщо все піде за планом, Audi відправить E2 на Rally Dakar у 2023 році.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело audi-mediacenter.com