Audi до 2029 року зможе випускати електромобілі на всіх своїх підприємствах

Концерн Volkswagen в окремі роки ставав флагманом світового автомобілебудування, тому для дочірньої марки Audi питання міграції на електротягу є дуже відповідальним. Нагадаємо, що нові моделі Audi перестануть покладатися на ДВЗ із 2026 року, а випуск старих припиниться до 2033 року. Як стало відомо цього тижня, до 2029 року кожне з існуючих підприємств Audi зможе випускати електромобілі.

На відміну від деяких конкурентів, Audi не збирається будувати нові виробничі лінії для випуску виключно електромобілів, поки цього не вимагатиме попит. Стратегія марки полягає в уніфікації виробничих процесів таким чином, щоб на одному підприємстві могли сусідити на конвеєрі як електромобілі, так і автівки з ДВЗ. Не можна виключати, що подібне рішення було ухвалено за погодженням з профспілками, адже попутно Audi повідомила про готовність виділити до 2025 року 500 млн. євро на перепідготовку співробітників.

Зараз лінійка електромобілів Audi складається із трьох модифікацій e-tron, а також моделей Q4 e-tron та Q8 e-tron. За дев’ять місяців цього року компанія наростила обсяги продажу електромобілів на 53,8%. Стратегія поетапної відмови від випуску моделей з ДВЗ до 2033 року відмінно поєднується з принципом уніфікації виробничих процесів, який дозволить на тому самому підприємстві випускати як машини з ДВЗ, так і електромобілі. Підприємства Audi розташовані у Німеччині, Бельгії, Мексиці, Угорщині та Китаї. Останній є найбільшим автомобільним ринком світу, і тут збирання електромобілів Audi розпочнеться на новому спільному підприємстві з FAW Group, яке розпочне роботу наприкінці 2024 року. Передбачається, що воно зможе випускати по 150 000 електромобілів на рік.

Підхід до проєктування електромобілів теж доведеться переглянути для підвищення ефективності виробничих процесів. До 2033 року Audi розраховує вдвічі скоротити операційні витрати на випуск машин, відмова від виробництва моделей з ДВЗ повинна цьому сприяти. Модульна конструкція електромобілів дозволить зберегти відповідне ціновому сегменту марки різноманіття модифікацій, але при цьому оптимізувати витрати. Багато уваги приділятиметься цифровізації виробництва та його автоматизації.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!

Джерело electrek.co