Американці розробили інноваційний безпілотний електробус Xcelsior AV

У США представили безпілотний електричний автобус, який здатен впоратися з будь-якими погодними умовами. Розробила інноваційний транспортний засіб компанія New Flyer, давши йому назву – Xcelsior AV.

Автори проєкту заявили, що електробус є першим надпотужним автоматизованим автобусом для транзиту в Північній Америці. Розмір транспорту в довжину сягає майже 12,5 метра. Електробус вміщує 40 осіб та має додатковий простір для пасажирів, які стоять й два місця для інвалідних колясок.

Відомо, що цей електричний автобус використовує технологію AutoDrive для створення тривимірної моделі навколишнього простору на 360 градусів. За допомогою лидарів, радарів та камер інноваційний автобус може виявляти пішоходів, інші транспортні засоби та перешкоди на дорозі.

New Flyer вже тестує новинку в штаті Коннектикут зі спеціальним транзитному маршруту між Новою Британією та Хартфордом. Як зазначають розробники, електробус може рухатися сам по собі в певній зоні.

“Ми взяли на себе зобов’язання побудувати автоматизований транзитний автобус, і протягом п’яти років ми створили транспортний засіб, що міняє галузь. Технологія справжня, і вона тут”, – заявив президент команії New Flyer Кріс Стоддарт.

Треба зауважити, що автобус використовує останню безпілотну технологію, яка запатентована компанією Robotic Research. Цікаво, що автобус Xcelsior також може обмінюватися даними з іншими “розумними” транспортними засобами та інфраструктурою.

В компанії New Flyer обіцяють, що новітня технологія стикування дозволяє Xcelsior наближатися до бордюру в межах 10 сантиметрів, щоб висадити й забрати пасажирів.

“Автоматизовані автобуси можуть поліпшити структуру руху і скорочувати кількість зупинок, що принесе користь не тільки користувачам громадського транспорту, але і всієї інфраструктури”, – заявив президент компанії Robotic Research Альберто Лаказ.

За словами Альберто Лаказа, новий електробус відкриває наступну еру транспорту як послуги, яка використовує останні технологічні досягнення в різних галузях для безпечнішого та ефективнішого транспортного рішення для населення.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело newatlas.com