Американська армія пересяде на гібриди та електромобілі
У Армії США виникла власна кліматична стратегія, поділена на три напрями. Крім електрифікації військових об’єктів та техніки, Міноборони оптимізує постачання та логістику, а також візьметься за навчання солдатів «ведення бойових дій в умовах глобальної зміни клімату». Мета — до 2032 року скоротити шкідливі викиди до 50 відсотків рівня 2005-го, а до 2050-го зробити їх нульовими.
За словами міністра оборони США Ллойда Остіна, світ стоїть на порозі кліматичної кризи, і кому як не Армії США шукати з неї вихід. Наразі відомство посідає 47-е місце зі шкідливих викидів, випереджаючи сотні країн. У парку армії понад 170 тисяч не тактичної техніки, переклад якої на електротягу займе не менше 13 років. Так, до 2027 року Міноборони хоче електрифікувати як мінімум легкі не тактичні машини, а до 2035-го — всі, що залишилися.
Окремі служби відомства вже почали відмовлятися від автомобілів із традиційними силовими установками. За останні три роки з парку прибрали 18 тисяч бензинових машин та додали три тисячі гібридів, що дозволило заощадити близько 50 мільйонів доларів, знизити споживання палива на 49 мільйонів літрів та зменшити викиди парникових газів на кожну милю пробігу на 12 відсотків. Протягом року на військових базах встановлять 470 зарядних станцій, які отримуватимуть енергію від електричних мікромереж на відновлюваних джерелах.
Одночасно декарбонізація торкнеться логістичних ланцюжків та всіх ключових постачальників. Від компаній вимагатимуть впроваджувати «зелені» технології та знижувати викиди парникових газів. Іншим важливим моментом стратегії є навчання солдатів «ведення бойових дій в умовах глобальної зміни клімату», але такі програми з’являться не раніше 2028 року. Питання електрифікації бойової техніки поки що не торкаються, хоча експерименти у цій галузі проводяться.
Компанія Oshkosh Defense, що забезпечує позашляховиками моторизовані підрозділи американської армії, нещодавно збудувала легкий тактичний автомобіль із гібридною силовою установкою. Він оснащений дизель-електричною системою, витрачає на 20 відсотків менше палива і дозволяє якийсь час пересуватися безшумно. Більше того, від такого позашляховика можна живити зовнішні пристрої потужністю до 115 кіловатів, а значить, немає потреби возити із собою окремий генератор.
За словами Oshkosh, поки що запитів на гібридні бойові машини від армії не надходило, тому їх розробка ведеться виключно для демонстрації технічних можливостей.