Автоексперт попередив про небезпеку їзди на низьких обертах двигуна

Багато автовласників переконані, що для збереження ресурсу автомобіля потрібно їздити на низьких обертах двигуна. Однак ця думка не є абсолютною істиною і, більше того, часто є хибною. Так вважає спеціаліст із ремонту двигунів, який у бесіді з журналістами ampercar.com пояснив ризики такого підходу.
Безумовно, постійна їзда на високих обертах із непрогрітим двигуном пришвидшує зношення системи. Але й рух на надто низьких обертах також може бути шкідливим.
У таких умовах знижується тиск оливи в системі, що призводить до недостатнього змащування всіх деталей двигуна. У результаті виникає «масляне голодування», яке прискорює зношення компонентів.
Часто доводиться їхати на низьких обертах у заторах, при цьому мінімальна швидкість змінюється потребою у різкому прискоренні, наприклад, щоб встигнути проїхати перехрестя. Такий ривковий режим збільшує навантаження на силовий агрегат. Під час прискорення циліндри заповнюються збагаченою паливною сумішшю, яка при зниженні обертів не встигає повністю згоріти і утворює відкладення. У першу чергу страждають поршні та вкладиші колінвала, а форсунки забиваються і перестають рівномірно розпилювати пальне, просто пропускаючи його.
Для очищення камер згоряння, поршнів і циліндрів рекомендується регулярно проїжджати невеликі відстані на високих обертах двигуна. Оптимальний діапазон для щоденної їзди — 2500–3000 обертів за хвилину, за якого відсутнє масляне голодування та надмірне навантаження на двигун.