Ілон Маск: наступна версія автопілота Tesla буде ще більше покладатися на дані камер
Ілон Маск (Elon Musk) є противником використання так званих лідарів в системах автоматичного управління транспортом. Він вірить у потенціал систем машинного зору, які дозволяють автоматиці орієнтуватися навіть у місцях, не охоплених цифровими картами. Надалі буде слабшати роль і радара, і ультразвукових датчиків.
Розпізнавати перешкоди і рухомі об’єкти електромобілі Tesla зараз можуть, використовуючи як зображення з бортових камер, так і інформацію з набору ультразвукових датчиків різного радіусу дії та фронтального радара. Якщо камери здатні розпізнавати дорожню ситуацію на 50-250 метрів, то радар охоплює простір перед машиною на 160 метрів, впевнено працюючи навіть у складних погодних умовах. Ультразвукові датчики працюють на дистанції не більше 8 метрів, вони потрібні для керування маневруванням на низьких швидкостях.
Як зазначає Electrek, у своїй новій заяві на сторінках Twitter Ілон Маск пояснив, що чергова бета-версія керуючої програми FSD для електромобілів Tesla вийде в квітні, вона дозволить автоматизувати багато функцій управління електромобілем виключно за рахунок використання камер і системи машинного зору. Навіть радар при цьому не буде задіяний, як уточнив глава Tesla. За його словами, даний крок є важливим етапом на шляху впровадження системи штучного інтелекту, здатного працювати в реальному світі.
Одночасно Ілон Маск нагадав, що в програмі бета-тестування FSD тепер задіяно не менше двох тисяч автовласників, але з їхніх лав було виключено самі безвідповідальні, які не стежили за дорожньою ситуацією належним чином, перебуваючи за кермом. Стежити за поведінкою водія компанії Tesla дозволяє звернена в салон відеокамера. На щастя, як додав глава Tesla, подібна недбалість випробувачів не привела до якихось дорожніх пригод.