Відсутність двох важливих речей в авто може стати приводом для позбавлення водійських прав в Україні

Українські водії можуть зіткнутися з несподіваними наслідками за відсутність двох важливих предметів у своєму авто – аптечки та вогнегасника. Згідно з чинним законодавством, ці елементи є обов’язковими, а їх відсутність може призвести не тільки до штрафу, але й до тимчасового позбавлення водійських прав.

За правилами дорожнього руху (ПДР) України, кожен автомобіль, незалежно від категорії, повинен мати аптечку та вогнегасник. Це критично важливі речі, які можуть врятувати життя у разі надзвичайної ситуації. Проте, далеко не всі водії дотримуються цих вимог, вважаючи їх формальністю.

Якщо водія зупиняє поліція і виявляє, що в транспортному засобі немає аптечки чи вогнегасника, можливі наступні санкції:

  • Для водіїв легкових авто переважно застосовується попередження або невеликий штраф.
  • Для водіїв, що займаються пасажирськими перевезеннями, штраф може сягати 680 грн.
  • Повторне порушення може призвести до адміністративного арешту на строк від 5 до 10 діб або навіть позбавлення водійських прав на 3–6 місяців.

Юристи зазначають, що законодавство передбачає штрафи, але не дозволяє позбавляти водіїв прав за такі порушення. У разі спроби вилучення посвідчення водія або накладення надмірного штрафу, таке рішення можна успішно оскаржити у суді.

У країнах ЄС аптечка та вогнегасник також є обов’язковими для автомобілістів, але покарання за їх відсутність значно м’якші. Наприклад:

  • У Німеччині штраф за відсутність аптечки – 5-15 євро.
  • У Франції аналогічне порушення тягне за собою штраф до 35 євро.
  • В Іспанії водій отримає попередження або мінімальний штраф у розмірі 10-20 євро.

Українські штрафи та можливість позбавлення прав виглядають більш суворими у порівнянні з європейською практикою.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело ТСН