Дослідження: Tesla лідер ринку акумуляторних батарей, але конкуренти наздоганяють
Електромобілі Tesla – беззаперечні лідери по дальності ходу на одному заряді акумулятора і за цим показником рівних їм немає. Однак незабаром це може змінитися. Ринок електромобілів стає все більш зрілим, і багато автовиробників починають використовувати акумулятори аналогічного хімічного складу.
Мабуть, Panasonic, LG Chem, Samsung SDI і CATL – найбільш видні гравці ринку акумуляторних батарей на сьогодні. Однак найбільші автовиробники інвестують чималі кошти в розробку специфічних хімічних складів для отримання конкурентної переваги у власних моделях. Фахівці UBS в рамках відповідного дослідження порівняли акумуляторні елементи розробки Tesla з рішеннями партнерів і розробками конкурентів – Volkswagen, General Motors, Toyota, BMW та іншими. За підсумками аналізу вони прийшли до висновку, що Tesla все ще лідирує в цій області, конкуренти стрімко скорочують своє відставання, пише Business Insider з посиланням на результати дослідження.
«І хоча Tesla продовжує лідирувати з найбільш інноваційною технологією трансмісії, її перевага в частині витрат на виготовлення акумуляторних елементів незначна і в майбутньому багато в чому буде залежати від нової запатентованої конструкції елементів», – цитує джерело аналітиків Волл-стріт.
На вересневому заході Tesla анонсувала циліндричні елементи нового формату 4680, які повинні забезпечити компанії Ілона Маска можливість випустити доступний електромобіль з автопілотом за 25 тис. доларів до 2024 року. У цих елементах (46 мм — діаметр, 80 мм — висота) використовується запатентована виробником безконтактна/ширококонтактна (tabless) конструкція, що виділяється більш низькими значеннями внутрішнього опору — замість контактної пластини струм подається через широкий контакт з усього краю смужки електрода. Це дозволяє створювати елементи більшого розміру без будь-яких проблем з перегрівом. Водночас масове виробництво нових батарей Tesla почнеться не раніше 2022 року, А їх поширення почнеться з Model Y німецької збірки. За планом, Gigafactory 4 в Бранденбурзі повинна запрацювати вже наступного року.
UBS називає Volkswagen найближчим суперником Tesla у власній оцінці серійних акумуляторних елементів.
«Tesla, ймовірно, залишиться еталоном вартості і технологічності ще на кілька років, а Volkswagen – швидше за інших буде скорочувати відставання в глобальному масштабі. Його план інвестувати в електрифікацію модельного ряду 33 мільярди євро протягом п’яти років досі не має собі рівних за масштабом».
Volkswagen купує батареї для своїх електромобілів у кількох вищезгаданих постачальників. У той же час німецький автомобільний концерн не обмежується покупкою готових рішень, а вкладає чималі кошти в дослідження і розробки нових технологій, створюючи спільні батарейні підприємства (NorthVolt і QuantumScape), в прагненні зробити власні елементи кращеими і дешевшими.
Залишається згадати, як японські інженери за підсумками розбирання Tesla Model 3 заявили, що Tesla в ключових напрямках випереджає Toyota і VW на 6 років, а глава Audi зовсім недавно заявив, що компанія Ілона Маска на два роки випереджає всіх інших в критичних областях виробництва електромобілів.
«Вони на два роки всіх випереджають» – глава Audi про технологічний перевагу Tesla.