Фахівці назвали 6 процедур, про які водії часто забувають при заміні гальмівних колодок

З підвищенням вартості послуг все більше автомобілістів вирішують самостійно обслуговувати свої автомобілі. До числа найбільш поширених процедур відноситься заміна моторного мастила і гальмівних колодок. Однак не варто обнадіюватись – навіть такі, здавалося б, прості завдання вимагають чіткого дотримання певних кроків. Портал ampercar.com виділив 6 ключових етапів, які не можна пропустити, якщо водій вирішить сам розібратися з гальмівною системою.

Незважаючи на те, що заміна колодок може здатися досить простою операцією, вона вимагає не тільки певних навичок, але і уваги до деталей. Адже від стану гальмівної системи залежить не тільки комфорт водіння, але і безпека кожного в автомобілі.

Перш ніж приступити до заміни гальмівних колодок, важливо звернути увагу на чистоту робочих поверхонь. Пил і бруд є основними причинами неефективної роботи гальмівної системи, а їх наявність може значно скоротити термін її служби. Також перед початком будь-яких робіт необхідно уважно оглянути гумові гальмівні шланги на предмет можливих тріщин, надривів або інших пошкоджень.

Крім того, вкрай важливо оглянути гальмівні диски не тільки зовні, але і зсередини, щоб виявити будь-які приховані дефекти. Глибокі подряпини, борозни або нерівності на поверхні дисків можуть свідчити про те, що вони вже вийшли за допустимі межі зносу.

Автовласники часто нехтують критичним етапом – поверненням гальмівних циліндрів у вихідне положення. При значному зносі колодок ці циліндри можуть висунутися занадто далеко, що ускладнює установку нових колодок. Це може призвести до неправильної посадки, коли колодки розташовані нерівномірно або під кутом.

Ще одним важливим етапом є заміна мастила на напрямних. Старе мастило слід акуратно видалити, а на її місце нанести свіже мастило. Додаткова перевірка гумових пильників також обов’язкова, адже при їх пошкодженні, під впливом дорожніх реагентів метал може почати іржавіти, що неминуче призведе до заклинювання колодок і зниження ефективності гальмівної системи.

На закінчення варто звернути пильну увагу на рівень гальмівної рідини. Якщо вона виявляється нижче встановленої норми, це сигналізує про необхідність або долити рідину, або замінити її повністю. Справа в тому, що гальмівна рідина має гігроскопічні властивості і з часом втрачає свої характеристики, вбираючи вологу з навколишнього середовища.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!