Фахівці назвали 5 правил усунення подряпин на кузові машини, про які забувають водії

Майже всі автомобілісти рано чи пізно стикаються із ситуацією, коли на кузові машини з’являються подряпини. Щоб уникнути непотрібних витрат і скоротити обсяг роботи, дуже важливо правильно оцінювати ступінь пошкоджень, підходити до ремонту з належною ретельністю. Експерт порталу ampercar.com назвав 5 правил усунення подряпин на кузові машини, про які забувають водії.

Перед тим, як кидатися в бій з полірувальною машинкою або записуватися в автосервіс, важливо спочатку правильно оцінити ступінь пошкодження. Для цього можна використовувати два прості, але ефективні способи. Перший метод – провести по подряпині нігтем. Якщо ніготь не чіпляється за пошкодження, це сигналізує про те, що подряпину можна заполірувати до початкового стану. Другий метод включає зволоження пошкодженої ділянки. Якщо подряпина стає менш помітною на мокрій поверхні, це означає, що її можна усунути за допомогою шліфування.

Вираз “до металу” часто звучить при описі ступеня дефекту, але на практиці це буває вкрай рідко. Для того, щоб досягти металевого шару, потрібен значний вплив. Найчастіше ушкоджується лише шар фарби, а грунт залишається. Тому необхідно перед початком ремонту правильно визначити справжню глибину пошкодження.

Всупереч поширеній помилці, відколи і глибокі подряпини не піддаються поліруванню – їх можна лише зафарбувати. Однак повне перефарбування деталі часто не потрібне. Правильний процес починається з обробки пошкодженої ділянки засобом проти іржі, потім акуратно забираються рвані та гострі краї за допомогою дрібнозернистого наждакового паперу. Далі слід нанести грунт, фарбування відповідним кольором вашого автомобіля складом і завершення роботи нанесенням шару лаку.

Міфи про маркери, кольорову поліролі та інші тимчасові рішення для швидкого усунення сколів – це просто хитрощі, призначені для тих, хто шукає швидкі, але недовговічні методи. Під час миття машини відразу буде ясно, що фарба злізла і пошкодження знову виявилося, навіть якщо колір спочатку збігався ідеально.

Усунути подряпину без необхідності повного перефарбування деталі можливо, але це не так просто, як може здатися. По-перше, важливо ретельно знежирити пошкоджену ділянку. Далі поверхню необхідно “заматувати” за допомогою наждакового паперу, щоб усунути гострі краї. Якщо подряпина настільки глибока, що видно метал, то нанесення ґрунту стає обов’язковим кроком. Проблема не так у захисті від іржі, як у тому, що без ґрунту фарба просто не зможе надійно закріпитися на деталі, що призведе до повторного ремонту. Рекомендується уникати використання грунту з балончиків; краще застосовувати грунт із банки та наносити його ватним тампоном, щоб не залишити слідів на кузові. Після цього спочатку наноситься фарба у колір автомобіля, потім завершальний шар лаку.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!